Jak rozpoznać naturalne kosmetyki?

Z wiekiem coraz bardziej dbasz o dostarczanie skórze porządnych, naturalnych kosmetyków, ale nie zawsze potrafisz je rozpoznać? Które certyfikaty dla kosmetyków naturalnych są ważne i co oznaczają? Jak ich znajomość pomoże Ci wybrać mądrze?

Certyfikaty dla kosmetyków naturalnych

Aktualnie wyróżniamy kilka najważniejszych certyfikatów, którymi wyróżniane są dobre kosmetyki naturalne.

  • Certyfikat NaTrue – to europejski znak jakości, klasyfikujący produkty kosmetyczne jako naturalne oraz ekologiczne. Znak ten przyznawany jest przez renomowane Europejskie Ugrupowanie Interesów Producentów Kosmetyków Naturalnych i Organicznych.
  • Certyfikat BDIH – Stosowany dla kosmetyków naturalnych i tylko dla nich. Określa kosmetyki przyjazne dla naszej skóry oraz i dla środowiska, a każdy taki produkt dostaje napis „Certified Natural Cosmetic”.

Certyfikat COSMEBIO – ten certyfikat dla naturalne kosmetyki przyznawany jest jedynie naturalnym kosmetykom produkowanym we Francji. Minimum 95% składu to substancje roślinne z upraw ekologicznych, na których nie stosuje się żadnych sztucznych nawozów.  W całkowitej masie kosmetyku z certyfikatem Cosmebio nie może być więcej niż 5% składników syntetycznych.

  • Certyfikat SOIL ASSOCIATION – każdy kosmetyk, któremu ten certyfikat został przyznany, opatrzony jest napisem „Organic Standard”. W jego składzie jest minimum 95% surowców  organicznych. Dodatkowo, jeśli kosmetyk nie zawiera w/w 95% składników, na etykiecie pojawia się napis „wyprodukowany w ….tu procent… ze składników organicznych”.
  • Certyfikat ECOCERT (COSMOS ORGANIC) – wyodrębnia dwa konkretne typy kosmetyków naturalnych: ekologiczne i organiczne. Certyfikat ten mogą otrzymać wyłącznie wyroby, które mają minimum 95% składników naturalnych w składzie

Wystarczy sprawdzić czy planowany przez Ciebie do kupienia kosmetyk naturalny oznaczony jest którymś z w/w, by mieć pewność dobrego wyboru!

(Visited 5 times, 1 visits today)