Jak sprzedawać w internecie?

Internet daje nam wiele różnych możliwości i wbrew pozorom, wcale nie jest szatańskim wynalazkiem, który chce nas unicestwić. Otóż wystarczy pojąć mniej więcej jak obsługiwać komputer, a poruszanie się po internecie przyjdzie nam z naturalną łatwością.

Domowe wyprzedaże na plan!

Dzięki Internetowi, możemy urządzić na przykład wyprzedaż domowych „gratów”, czyli rzeczy, które nie są nam zbytnio potrzebne i tylko zaśmiecają mieszkanie. Nie tylko będziemy mieli pewność w ten sposób, że rzeczy trafią w odpowiednie ręce i zyskamy świadomość, że komuś będą jeszcze służyły, ale i możemy na tym nawet zarobić co nieco.

Na początek musimy zarejestrować się na stronie z aukcjami. W pierwszej kolejności do wyboru mamy aukcje internetowe. Za wystawienie przedmiotu płacimy niewielką prowizję, w zależności od tego, jakie dodatkowe usługi wybierzemy.

Przy standardowej aukcji opłata ta nie wynosi więcej nić 1,45 zł. Do wyboru mamy takie opcje, jak podkreślenie naszej aukcji, by wyróżniała się spośród innych, dodanie miniatury zdjęcia, dodanie znaku wodnego na zdjęcie, żeby nikt go nie kopiował oraz wiele innych. Musimy wybrać odpowiednią kategorię, do której przydzielimy sprzedawany przedmiot.

Samych kategorii jest tak wiele, że na pewno znajdzie się odpowiednia dla każdego przedmiotu. Możemy wybrać także odpowiedni szablon, który urozmaici i uatrakcyjni stronę naszej aukcji. Przedmiot możemy wystawić na dowolną ilość dni i za dowolną cenę.

Jak ustalić cenę?

Pamiętajmy jednak, że zbyt wysoka cena raczej odstrasza kupujących. Dobrze jest, zatem dość do swoistego kompromisu i wybrać taką cenę, która nas usatysfakcjonuje, a przy okazji pomoże nam znaleźć kupca. Podajemy swoje dane kontaktowe, a także adres e-mail, by zainteresowani aukcją mogli zadać nam pytanie. Wybieramy także opcje zapłaty i przesyłki.

Najwygodniejszą i najbezpieczniejszą formą jest wpłata pieniędzy na konto i wysłanie przesyłki dopiero po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie. W internecie funkcjonuje także wiele stron, których ideą jest zamieszczanie ogłoszeń typu „oddam za darmo”, na których można oddać sprzęt już nam nie potrzebny innym, którzy z niego skorzystają, lub też samemu zdobyć coś, co użytkownikom się nie przyda i czego chętnie się pozbędą.

Możemy tam zamieszczać swoje przedmioty wraz z opisami i jedyną opłatą, jaką pokrywa kupujący, to ewentualny koszt przesyłki.

(Visited 74 times, 1 visits today)