Jak szukać zleceń przez internet? Dorabiamy..

Na pytanie z tematu da się odpowiedzieć jednym, niezwykle wymownym słowem- skutecznie. Obawiam się jednak, że taka lapidarna odpowiedź nie zadowoli Ciebie, Czytelniku. Zacznijmy zatem od rodzaju pracy jaką wykonujesz.

Jeśli jesteś, na przykład, grafikiem komputerowym albo potrafisz wykonywać strony www na zamówienie dobrym sposobem na rozreklamowanie Twoich usług będą specjalistyczne fora internetowe. Tworząc swoje ogłoszenie opisz dokładnie umiejętności, doświadczenie, programy graficzne, z jakich korzystasz. Przygotuj też portfolio czyli zestaw Twoich prac, którymi będziesz się mógł pochwalić potencjalnemu pracodawcy.
Jeśli umiesz i lubisz robić na drutach albo szydełku a szczególnie dobrze wychodzą Ci ubranka dziecięce poinformuj o tym młode mamy na stronach internetowych nim poświęconych.

Bardzo wiele z nich chciałaby ubrać na specjalne okazje, na przykład na chrzest, swojego malucha w coś pięknego, unikalnego i ręcznie zrobionego. Listy dyskusyjne i strony internetowe dla młodych matek to też dobre miejsce by szukać pracy jako opiekunka do dziecka.

Pisząc swoje ogłoszenie koniecznie zaznacz w jakim mieście mieszkasz, na stronę wchodzą matki z całej Polski i na pewno jest też kilka z Twojej okolicy. Opisz też swoje doświadczenie w pracy z dziećmi, być może masz też wykształcenie kierunkowe, które zwiększy Twoją atrakcyjność dla potencjalnego pracodawcy. Jeśli tak, koniecznie o tym napisz.

Jeśli znasz biegle jakiś język obcy również możesz znaleźć pracę przez Internet. Wydaje się, że w chwili obecnej znajomość angielskiego to podstawa jednak wiele osób nie zna tego języka nie wspominając już o innych. Dlatego też pomoc osoby, która przełoży CV albo urzędowe dokumenty z języka polskiego na obcy lub odwrotnie jest często wręcz nieodzowna.

Twoimi usługami mogą też być zainteresowani studenci, których w ramach lektoratu obowiązuje przeczytanie i streszczenie lektury w obcym języku. Wielu woli zlecić to komuś niż zrobić samodzielnie- i to już pole do popisu dla Ciebie.

Oferty wykonania takiej pracy zamieszczać można w serwisach społecznościowych, równie dobrze sprawdza się sprzedawanie takiej usługi jako produktu na Allegro czy w innym serwisie aukcyjnym.

A.J.

(Visited 7 times, 1 visits today)