Jak wybrać pościel stosownie do pory roku?

Dobór pościeli do aktualnej, otaczającej nas pory roku ma ogromne znaczenie dla zachowania optymalnego i przede wszystkim komfortowego snu. Wielu z nas zupełnie nie zdaje sobie sprawy, jak nasze ciało (zmęczone po całym dniu pracy i potrzebującego właściwej regeneracji), zmienia się w zależności od obecnej pory roku. A to ma ogromne znaczenie! Do zdrowego snu potrzebuje ono w czasie upalnego lata zupełnie innej pościeli niż podczas chłodnej jesieni, czy mrożącej zimy!

Pościel na lato co ją wyróżnia?

Pościele letnie szyte są nieco inaczej niż ich zimowe odpowiedniki, a podstawowa różnica polega na grubości splotu nici, jakimi są one wykonane. Splot taki, opracowano w sposób sprawiający, że pościel jest wyjątkowo lekka, nie przygniata ciała swoim ciężarem, a do tego w chłodne, letnie noce daje przyjemne dla organizmu i nieprzesadzone ciepło.

Dużą rolę odgrywa tu również charakterystyczna przewiewność materiału: pościel na lato musi oddychać razem z nami, być lekka, zwiewna i przepuszczalna. Tylko takie jej wykonanie zapewni nam latem optymalny sen.

Odpowiednia pościel na lato gwarantuje również właściwości pozwalające na skuteczne odprowadzenie nadmiaru wilgoci. Jeśli się spocimy, woda z potu nie przemoczy pościeli i zostanie szybko odparowana.

Pościel zimne pory roku – ważne informacje

Kluczem skuteczności pościeli zimowej jest jej właściwa termoizolacja i odpowiednia przewiewność. Taka pościel na zimę musi dać nam dostatecznie dużo ciepła, ale również pozwalać na nieskrępowane, swobodne i szybkie krążenie w niej powietrza, tak aby nasz organizm nie pocił się pod naporem ciężkiej masy pościeli czy źle wykonanego splotu z jakiego ją uszyto.

Nowoczesne technologie produkcji tkanin na pościele przykładają ogromną uwagę do ich dużej przewiewności, bez jednoczesnej utraty cennego dla nas ciepła.

(Visited 2 times, 1 visits today)