skarpety na prezent

Wśród pomysłów na oryginalne zapakowanie kolorowych skarpet dawanych komuś w prezencie, możemy znaleźć zarówno propozycje klasyczne, nie wymagające większego zaangażowania naszego czasu, jak i całkiem niesamowite inspiracje, dzięki którym zwykła para kolorowych skarpetek może nabrać zwariowanego wyrazu!

5 pomysłów na niebanalne zapakowanie skarpet

Siła wstążek. Wyobraź sobie kilka par kolorowych skarpet udekorowanych w finezyjny sposób różnobarwnymi wstążkami. Wystarczy uformować ze skarpet płaski wzór np. ludzika, a następnie ozdobić go wstążkami w odpowiednich miejscach: wstążkowe włosy, dodatki, pasek, oczy na wzór tych „wychodzących z orbit”. Ładna firma i wesoła zabawa przy podziwianiu prezentu.

Skarpetkowy bukiet kwiatowy. Na stronach z serii DIY (Do it yourself – zrób to sam!) można znaleźć oryginalne formy przestrzenne wykonane z zapakowanych w jakimś kształcie skarpetek. Ciekawą ideą może być np. bukiet kwiatów wykonanych z bibuły i skarpet. Skarpety rolujemy w bibułę, formujemy w bukiet, związujemy u dołu tak by móc złapać za niego jak za prawdziwy pęk kwiatów i podajemy w prezencie. Dobra zabawa gwarantowana!

A może pakowanie ozdobne?

Łąbędzie. A może z wielu par skarpet uformować konkretny kształt np. łabędzia, sowę, czy wilka? Przypomnij sobie ręczniki hotelowe zwijane dla gości w formę łabędzi. Identycznie można zrobić ze skarpetkami, kwestia znalezienia instrukcji jak to zwinąć, żeby finalnie otrzymać wybrane, skarpetkowe zwierzątko.

Pudełeczko niespodzianka. To pomysł zaczerpnięty rodem z imprezy 18-stkowej. Wielkie pudło na środku sali, solenizant je otwiera, a w środku… następne pudło. Mniejsze. I kolejne, kolejne, kolejne. Pół godziny otwierania opakowania, żeby finalnie znaleźć na dnie małe pudełeczko z parą kolorowych skarpet. I zobaczyć nadruk: „Witaj w dorosłym świecie!”. Jest pomysł, jest uśmiech, są ludzie którzy dobrze się bawią, tylko dzięki odpowiedniemu zapakowaniu małego upominku.

Skarpetki w skarpetki. Jak zgrabnie podać komuś skarpetki w prezencie na Mikołaja? Zapakować kilka różnych par do jednej głównej „mikołajowej” skarpety. Efekt uśmieszku na twarzy – jak w banku!

Nie bez powodu mówi się, że jemy oczami. Bardzo podobnie jest z otrzymywaniem przez nas samych prezentów: nie liczy się tylko super wyjątkowy prezent, ale i forma, w jakiej ów upominek podamy. Odpowiedni pomysł i odrobina kreatywności przy pakowaniu mogą sprawić, że drobiazg, na który wydaliśmy niewiele, np. takie właśnie kolorowe skarpety ze śmiesznymi wzorkami, zrobi znacznie większe wrażenie, niż gdybyśmy go wręczyli w zwykłym woreczku, jednobarwnym opakowaniu czy bez niczego.

(Visited 1 109 times, 1 visits today)