Jakie oferty pracy dodatkowej są popularne wśród emerytów?

Minęły czasy, kiedy emeryt skazany był wyłącznie na pobyt w czterech ścianach własnego domu. Dziś często mówi się, że prawdziwe życie zaczyna się dopiero na emeryturze. Emeryci mają mnóstwo wolnego czasu, którym mogą dowolnie zagospodarować. Uczęszczają na kursy językowe, gimnastykę i zajęcia taneczne. Często podróżują, poznając nowe miejsca i nowych ludzi.

Wielu z nich rozgląda się także za jakąś pracą dodatkową, która odegna nudę z ich życia. Nie bez znaczenia jest też dodatkowy dochód, jaki przynosi taka praca. Niestety w Polsce przeciętna emerytura czasem nie wystarcza nawet na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych.

Jak znaleźć pracę na emeryturze?

Sposobów na znalezienie pracy jest mnóstwo: możemy skorzystać z pomocy Internetu, szukać ogłoszeń w prasie lub Internecie, który w dzisiejszych czasach również nie jest obcy emerytom.


Jakie oferty cieszą się największym zainteresowaniem wśród emerytów?


Panie bardzo chętnie podejmują pracę jako opiekunka dla dzieci. Rodzice, które je zatrudniają bardzo sobie chwalą ich pracę. Starsze panie często traktują dzieci, którymi się zajmują niemal jak własne wnuki, przelewając na nie całą miłość gromadzoną przez lata.


Wśród panów dużą popularnością cieszy się praca stróża lub dozorcy. Emeryci chętnie pracują również jako szatniarze w kawiarniach lub na uczelniach. Zwykle są to prace siedzące, nie wymagające zbyt dużego wysiłku fizycznego, przez co odpowiednie dla emerytów.

W dużych miastach często pojawiają się oferty pracy dla emerytów, jako roznosicieli ulotek lub pomoc przy inwentaryzacji, jednak jest to dość męczące zajęcie.

Własna firma na emeryturze

Propozycja dla odważniejszych to rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na emeryturze. Wystarczy dobry pomysł, niewielki kapitał początkowy i odrobina samozaparcia, żeby stworzyć dobrze prosperującą firmę. Emeryci nareszcie mogą spełnić swoje marzenie o posiadaniu własnego sklepu czy kawiarni.

Praca pomaga im w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Dzięki niej dłużej pozostają sprawni i aktywni. Czują się też potrzebni, co jest bardzo ważne w ich sytuacji. Wielu emerytów czuje, że od momentu przejścia na emeryturę nie są już pełnoprawnymi, wartościowymi członkami społeczeństwa.


Dodatkowa praca to szansa, aby to zmienić.

Nowość: jeśli przed emeryturą pracowałeś jako sprzedawca, lub po prostu masz świetny kontakt z ludźmi, możesz spróbować swoich sił korzystając ze skierowanej praktycznie do wszystkich zainteresowanych oferty firmy Omsignum należącej do polskiego multimilionera Daniela Kubacha.

(Visited 39 times, 1 visits today)