Leczenie zaćmy zagranicą

Problemy ze wzrokiem należą w obecnych czasach do grupy tzw. chorób cywilizacyjnych i dotkną wcześniej czy później praktycznie każdego z nas. Jednym z najczęściej występujących schorzeń jest zaćma znana też jako katarakta. Choroba dotyka przede wszystkim osoby po 50 roku życia i nie leczona odpowiednio szybko może prowadzić nawet do utraty wzroku. Skutkiem zaćmy jest zmętnienie soczewki oka, a wyleczenie możliwe jest przede wszystkim poprzez operacyjne wszczepienie nowej soczewki.

Wieloletnie zaniedbania w leczeniu zaćmy w Polsce spowodowały, że wiele osób korzysta z powodzeniem z leczenia tej choroby zagranicą. Najpopularniejszymi kierunkami, gdzie polscy pacjenci otrzymują fachową pomoc wraz z refundacją zabiegu przez nasz rodzimy NFZ są Niemcy i Czechy. Wprawdzie wieloletnie kolejki jakie jeszcze do niedawna obowiązywały w naszym kraju znacząco się skróciły, ale ciągle na zabieg trzeba czekać w wielu miejscach kilka miesięcy, a nawet rok.

Ten stan rzeczy przemawia za wybraniem się do jakiejś zagranicznej kliniki, gdzie oczekiwanie trwa zaledwie ok. dwóch tygodni, jest nowoczesny sprzęt i wykwalifikowana kadra. Dużym plusem jest również możliwość wybrania wysokiej jakości soczewek i uzyskania częściowej ich refundacji. Refundacja w Polsce to 1800 zł dlatego w publicznych polskich szpitalach pacjentom wszczepia się z reguły najtańsze soczewki. Natomiast za zabieg wykonany w jakimkolwiek kraju Unii Europejskiej można żądać zwrotu pieniędzy od NFZ.

Jeśli zaćma już zostanie zdiagnozowana najlepiej dalsze kroki skutkujące jej wyleczeniem powierzyć profesjonalnym firmom, które kompleksowo organizują wyjazd na refundowany przez NFZ chirurgiczny zabieg usunięcia zaćmy. Firmy takie podejmują się za nas zorganizowania wszystkich niezbędnych etapów począwszy od badań wstępnych, wyboru kliniki, załatwienia terminu przyjazdu i samego zabiegu, po transport na miejsce i transport pooperacyjny, a skończywszy na załatwieniu formalności z uzyskaniem refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wszelkie informacje na temat możliwości wykonania zabiegu zagranicą można uzyskać na stronie leczsiezagranica.pl

(Visited 15 times, 1 visits today)