Majówka 2020 – w przydomowym ogrodzie?

majówka w ogrodzie

Współczesne, niespokojne czasy sprawiają, że coraz więcej osób zastanawia się jak spędzić tegoroczną majówkę. Zakaz przemieszczania się, duże ryzyko zarażenia się koronawirusem i brak możliwości wyjazdu do ośrodków turystycznych czy to nad morzem, czy nad polskimi jeziorami sprawia, że jedyną sensowną opcją wydaje się być odpoczynek w przydomowym ogrodzie. Jak go zaplanować?

Majówka 2020 w domu i ogrodzie

Osoby, które posiadają przydomowe ogródki są aktualnie w o wiele lepszej sytuacji niż mieszkańcy miasta, ponieważ wystarczy że wyjdą przed dom i już mogą cieszyć się przyrodą, zielenią, świeżym powietrzem i wypoczynkiem w ogrodzie.

Pod kątem majówki mogą dodatkowo:

  • Zaplanować grilla w ogrodzie
  • Wyciągnąć letnie leżaki, ułożyć na nich koc i korzystać z pięknej pogody
  • Zaplanować dla dzieci zabawy ogrodowe, które umilą czas i starszej w rodzinie osobie, i rozbrykanym pociechom
  • Wymyślać aktywnościowe konkursy ogrodowe
  • Pobawić się wspólnie w stare dobre gry jak kalambury czy berek
  • A dla osób starszych: zaangażować je w zabawę w chowanego razem z dziećmi

Wielu przydomowych majówkowiczów stawia w tym roku na relaks z ulubionymi napojami wyskokowymi, grillem i wspólnymi rozmowami. Jeszcze inni wybiorą prace w domowym warzywniaku.

.

Zdrowe stawy to podstawa!

stawy

.

Niestety, tego samego nie mogą zrobić mieszkańcy wielkich miast – dla nich pozostaje opcja polowania na możliwość spaceru z psem, gdzieś w miejskim parku, który akurat nie jest zatłoczony. Dodatkowy należy tu pamiętać, żeby utrzymywać bezpieczną odległość od innych osób, tak, by w czasie poluzowywania sobie izolacji w czasie majówki nie narazić siebie, ani innych na chorobę, której jak wiemy konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne.

Wypoczywajmy z głową!

(Visited 4 times, 1 visits today)