Na czym należy się skupić kupując łóżko rehabilitacyjne?

W procesie opieki nad osobą chorą bardzo ważne jest odpowiednie łóżko, które będzie w stanie wspomóc codzienne funkcjonowanie pacjenta oraz jego rodziny.

Na czym należy się w pierwszej kolejności skupić, jeśli zamierzamy kupić łóżko rehabilitacyjne?

Dlaczego materac przeciwodleżynowy jest tak istotny?

Materace przeciwodleżynowe to absolutna konieczność w sytuacji, w której chorzy dużo czasu spędzają w łóżku, co może zaowocować pojawieniem się na ich skórze odleżyn. Odleżyny są nie tylko bolesne, ale stanowią również zagrożenie dla zdrowia i życia, ponieważ otwarta rana oznacza między innymi niebezpieczeństwo pojawienia się infekcji. Kupując materac warto zwrócić uwagę na to, do jakiej najwyższej wagi pacjenta jest przygotowany.

Komfort użytkowania

Chorym należy zagwarantować maksymalną wygodę, dlatego kupując specjalne łóżko rehabilitacyjne, trzeba skupić się również na tym, by było ono wystarczająco komfortowe. Świetnym rozwiązaniem są więc specjalistyczne łóżka elektryczne, które ułatwią codzienną opiekę nad pacjentem. Duże znaczenie ma również możliwość samodzielnego ustawiania łóżka przez chorego zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Dla osób, które mają problemy z poruszaniem się jest to zwykle bardzo istotne.

Solidność materiałów

Łóżka rehabilitacyjne powinny być wykonywane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będą nie tylko wytrzymałe, ale również funkcjonalne. Przed zakupem warto zapoznać się z dokładnym opisem produktu, by mieć pewność, że spełni ono nasze oczekiwania.

Odpowiednia wielkość łóżka

Łóżka mają konkretną długość, szerokość oraz są w stanie wytrzymać określoną ilość kilogramów, dlatego wybierając odpowiedni mebel, należy go dopasować do potrzeb pacjenta i wziąć pod uwagę nie tylko jego wzrost, ale również wagę.

Łóżko to dla pacjentów leżących priorytet. Musi być wygodne, solidne i, jeśli jest zagrożenie odleżynami, wyposażone w specjalny materac, którego zadaniem jest im zapobieganie. Łóżko rehabilitacyjne powinno gwarantować pacjentowi możliwie jak największy komfort.