Na czym polega leczenie hemoroidów?

Leczenie hemoroidów polega na:

  • Zastosowaniu domowych środków zaradczych.

    Często można złagodzić ból, obrzęk i zapalenie hemoroidów przy pomocy domowych sposobów takich jak:- Spożywania posiłków o wysokiej zawartości błonnika np.: owoców i warzyw. Pomoże to uniknąć naprężenia podczas załatwiania się i złagodzi objawy spowodowane hemoroidami. Dodawaj błonnik do diety z rozwagą, aby uniknąć problemów ze wzdęciami. – Stosuj zabiegi miejscowe. W postaci np.: kremów bez recepty do zastosowania na hemoroidy. – Korzystaj z regularnych ciepłych kąpieli. Zanurzyć obszar odbytu w czystej ciepłej wodzie od 10 do 15 minut, dwa lub trzy razy dziennie. – Zachowaj higienę obszaru odbytu. Codziennie myj się lub płucz tę okolicę, aby delikatnie oczyścić skórę wokół odbytu ciepłą wodą. Unikaj alkoholu lub perfumowanych chusteczek. – Nie używaj papieru toaletowego. Aby utrzymać obszar odbytu w czystości używaj wilgotnych ręczników lub mokrego papieru toaletowego, które nie zawierają perfum ani alkoholu. – Zastosuj zimne okłady na odbyt, aby zmniejszyć jego obrzęk. Po zastosowaniu tych wskazówek objawy hemoroidów często ustępują w ciągu tygodnia. Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu tygodnia i wystąpi silny ból lub krwawienie, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

  • Farmakoterapii.

    Jeśli Twoje hemoroidy powodują tylko niewielki dyskomfort, lekarz może zalecić bez recepty kremy, maści, czopki lub wkładki. Produkty te zawierają składniki, takie jak hydrokortyzon i lidokainę, które pomogą chwilowo złagodzić ból i świąd.

  • Zabiegu trombektomii hemoroidów.

    Jeśli bolesny skrzep krwi powstanie w obrębie hemoroidów, lekarz może usunąć skrzep prostym nacięciem i drenażem, co pomoże w szybszym wyleczeniu. Ta procedura jest najskuteczniejsza, jeśli zostanie wykonana w ciągu 72 godzin od powstania skrzepu.

  • Procedury minimalnie inwazyjne

    W przypadku uporczywego krwawienia lub bolesnych hemoroidów lekarz może zalecić jedną z pozostałych procedur minimalnie inwazyjnych. Te zabiegi można wykonać w placówkach ambulatoryjnych i zazwyczaj nie wymagają znieczulenia.

  • Wstrzyknięcie (skleroterapia).

    W tej procedurze lekarz wprowadza roztwór chemiczny do tkanki hemoroidalnej, aby ją zmniejszyć.

  • Koagulacja (podczerwona, laserowa lub dwubiegunowa).

  • Zabiegi chirurgiczne.

    Chirurg usuwa nadmierną tkankę, która powoduje krwawienie różnymi technikami. Operację można przeprowadzić z miejscowym znieczuleniem w połączeniu ze znieczuleniem lędźwiowym lub znieczuleniem ogólnym.

Hemoroidektomia jest najbardziej skutecznym i kompletnym sposobem leczenia ciężkich lub nawracających hemoroidów. Powikłania mogą obejmować czasowe trudności z opróżnieniem pęcherza moczowego i infekcje dróg moczowych.

(Visited 17 times, 1 visits today)