Najmodniejsze kierunki wakacyjne – Świnoujście i Międzyzdroje

Przejście na emeryturę otwiera szerokie możliwości ciekawego wykorzystania czasu. Jedną z nich są podróże bez ograniczeń czasowych i w dowolnych kierunkach. Wszystko wtedy zależy od stanu zdrowia i zasobności emerytalnego portfela.

Najbardziej lubianym celem podróżniczych wypraw emerytów jest polskie morze, a nad nim poszukiwane są przede wszystkim miejscowości uzdrowiskowe, gdzie oprócz atrakcji typowo turystycznych można podreperować stan zdrowia pod okiem specjalistów.

W tym roku bezapelacyjnie najbardziej oblegane są Świnoujście – miasto malowniczo położone na kilku wyspach i oferujące przybyłym gościom możliwości praktycznie każdej formy wypoczynku, w tym zabiegi uzdrowiskowe oraz leżące po sąsiedzku Międzyzdroje z przepięknymi plażami i długim, szerokim molo.

Podróż zarówno do Świnoujścia jak i Międzyzdrojów od czasu ukończenia większości szybkiej trasy S3 znacząco się skróciła i nawet dla kierowców w podeszłym wieku nie stanowi już takiego wyzwania jak wcześniej. Nawet mieszkańcy południowych województw mogą w ciągu kilku godzin dotrzeć na miejsce. Podobnie rzecz ma się w przypadku transportu koleją, w sezonie letnim większość miast wojewódzkich otwiera regularne połączenia z tymi nadmorskimi kurortami.

Tak więc dotarcie na miejsce nie jest męczące, pozostaje jeszcze wybór noclegu. Również w tej sferze Świnoujście i Międzyzdroje mają wiele do zaoferowania.

Osoby ceniące sobie maksymalną niezależność niekoniecznie chcą mieszkać w hotelach, uzdrowiskach czy pensjonatach. Dla nich właśnie najodpowiedniejsze do wynajęcia są apartamenty charakteryzujące się wysokiej jakości wyposażeniem i świetnymi lokalizacjami, często blisko mola oraz z widokiem na morze. W dobie internetu nie jest się skazanym na ograniczone oferty biur podróży, a samodzielne znalezienie lokum po wpisaniu hasła apartamenty Międzyzdroje wynajem lub apartamenty Świnoujście staje się banalnie proste. Taka forma rezerwacji gwarantuje najniższą cenę w stosunku do oferowanej jakości, a jeśli jeszcze na termin przyjazdu wybierze się miesiące poza sezonowe – dodatkowe atrakcyjne upusty cenowe.

(Visited 12 times, 1 visits today)