Oczyszczanie twarzy: poznaj 2 nowoczesne zabiegi

Oczyszczanie twarzy, z którego można skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej to sposób na szybkie i skuteczne pozbycie się niedoskonałości. Specjaliści korzystają m.in. z nowoczesnych urządzeń, które oprócz oczyszczania skóry, pielęgnują, dostarczając jej substancji odżywczych i nawilżających. Przedstawiamy dwa innowacyjne zabiegi medycyny estetycznej – Hydrafacial oraz DermaClear.

Oczyszczanie twarzy w gabinecie medycyny estetycznej

Decydując się na oczyszczanie twarzy w gabinecie medycyny estetycznej, możemy spodziewać się dużo szybszych i trwalszych efektów niż podczas domowych zabiegów. Nowoczesne urządzenia mają to do siebie, że bez problemu można dopasować ich parametry do potrzeb wszystkich rodzajów cery, nawet wrażliwej i naczynkowej. Dzięki specjalistycznym zabiegom oczyszczania twarzy można uzyskać wielowymiarowe efekty. Usuwane są nie tylko zanieczyszczenia w postaci wągrów, poszerzonych porów czy wyprysków. Podczas oczyszczania twarzy skóra zostaje odmłodzona, nawilżona i odżywiona.

Hydrafacial czy DermaClear – zabiegi oczyszczające na twarz dostępne w warszawskiej Klinice Miracki – przeznaczone są dla osób, które zmagają się z takimi problemami, jak zmarszczki drobne i głębokie, nadmierne rogowacenie naskórka, cera tłusta i trądzikowa, cera odwodniona i niedotleniona oraz skóra o nierównym kolorycie, z przebarwieniami. Stanowią też dobre przygotowanie do innych, bardziej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Co więcej, zabiegi te określa się mianem bankietowych, ponieważ pozwalają na uzyskanie natychmiastowego efekty odświeżonej cery, dzięki czemu niemal od razu po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej można wybrać się na przyjęcie, na którym chcemy prezentować się perfekcyjnie. Profesjonalne oczyszczanie twarzy warto wykonać na przykład przed weselem czy balem sylwestrowym.

Oczyszczanie skóry i nawilżanie w jednym, czyli zabieg Hydrafacial

Hydrafacial, nazywany też mikrodermabrazją wodną, to zabieg popularny wśród gwiazd Hollywoodu. Łączy bezkryształową dermabrazję, zabieg próżniowy oraz aplikację substancji aktywnych, na które składają się antyoksydanty, kwas hialuronowy, kwas glikolowy oraz kwas salicylowy. Oczyszczanie skóry twarzy urządzeniem Hydrafacial pozwala na jednoczesne złuszczenie naskórka, usunięcie niedoskonałości, a także głębokie nawilżenie i odmłodzenie. Ta nowoczesna metoda znajduje zastosowanie również w: oczyszczaniu twarzy z wągrów, leczeniu i profilaktyce trądziku, redukcji przebarwień, pielęgnacji cery naczynkowej, terapii trądziku różowatego.

Zabieg polega na zastosowaniu specjalnych substancji aplikowanych poprzez specjalne dysze jednorazowego użytku. Są to cztery preparaty, z których każdy ma ściśle określone działanie:

  • Activ-4 – wielofunkcyjne serum, które ma za zadanie oczyścić, nawilżyć i rozświetlić skórę, a także dostarczyć jej cennych witamin i minerałów.
  • Beta-HD – likwiduje problemy cery tłustej i trądzikowej, ma właściwości nawilżające, oczyszczające, ochronne oraz regeneracyjne.
  • Antiox-6 – chroni skórę przed wolnymi rodnikami oraz szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, wygładza i redukuje zmarszczki.
  • Antiox+ – eliminuje przebarwienia, precyzyjnie rozjaśnia wybrane obszary skóry.

Hydrodermabrazja DermaClear

DermaClear to trzystopniowa procedura, która umożliwia dokładne oczyszczenie twarzy, nawilżenie i odżywienie skóry. Każdy etap zabiegu stanowi przygotowanie do kolejnego. Sekret skuteczności hydrodermabrazji tkwi w obrotowej końcówce o właściwościach silnie ssących. Dzięki wstępnemu oczyszczaniu możliwa jest skuteczna penetracja substancji odżywczych w głąb skóry. Zabieg stosuje się przede wszystkim w celu odmładzania i zapobiegania skutkom starzenia się skóry. Inne wskazania to m.in. poszarzała, zmęczona i przesuszona skóra, przebarwienia, niejednolity koloryt, szorstkość skóry, zrogowaciały naskórek, zaskórniki.

Zabieg oczyszczania twarzy DermaClear składa się z następujących etapów:

  1. Złuszczenie i rozjaśnienie – usunięcie martwego naskórka za pomocą rozpuszczalnego w wodzie preparatu peelingującego, zawierającego alfa-hydroksykwasy. Dokładna eksfoliacja sprawia, że skóra staje się czysta i odświeżona.
  2. Oczyszczenie twarzy – zanieczyszczenia nawet w głębokich warstwach skóry zostają usunięte, dzięki zastosowaniu silnie ssącej głowicy próżniowej. Na tym etapie skóra przygotowywana jest do skutecznego wchłonięcia preparatów odżywczych i nawilżających.
  3. Odżywienie i nawilżenie – preparaty odżywcze zostają naniesione na skórę i wnikają w jej głąb przy pomocy obrotowej końcówki. Substancje nawadniające i przeciwutleniacze chronią, odżywiają i nawilżają skórę, przywracając jej doskonałą kondycję.

Dowiedz się więcej na temat zabiegów oczyszczających na twarz – skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

(Visited 80 times, 1 visits today)