Planując gruntowny remontu domu czy mieszkania koniecznie musimy wziąć pod naszą uwagę zarówno własne oczekiwania co do tego, jak po kapitalnym remoncie będzie wyglądać przestrzeń, w której mieszkamy, jak i pojemność własnego portfela. Wiele planów remontowych rozbija się nam często właśnie o pieniądze, dlatego w tym przypadku koniecznie trzeba je wziąć pod uwagę. Do historii przeszły już czasy, gdy w praktycznie każdej rodzinach miało się tzw fachowca „złotą rączkę”, który potrafił sobie poradzić z każdym etapem remontu. Większość z nas takich fachowców nie ma, dlatego jesteśmy zmuszeni szukać ich na wolnych rynku, a to wcale nie jest proste.

Planowanie: remont mieszkania krok po kroku

Na start własnego przygotowywania się do gruntownego remontu naszej nieruchomości, zacznijmy od dobrego rozpisania celów i kosztów.

Ile dokładnie pieniędzy chcemy i możemy przeznaczyć na taką rewolucję? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, ze niemal każda wycena fachowców będzie w czasie remontu zwiększona nawet o 10% – kwotę obligatoryjną w przypadku nieprzewidzianych sytuacji? Taką sytuacją może być znalezienie w mieszkaniu pleśni, pęknięcie kafli przygotowanych do wymiany. Uszkodzona rura czy znalezienie w ścianach czegoś, czego nie da się załatać bez kucia całości. To dlatego dobrze być przygotowanym.

Dalej, zadajmy sobie pytanie kto wykona remont? Czy w naszym regionie mamy rzetelne firmy budowlane i wykończeniowe? Czy w rodzinie jest ktoś, to nam takie usługi poleci bo sam niedawno robił remont? To wszystko naprawdę istotne kwestie!

Jak widzisz pytań już na sam początek jest bardzo dużo i nie da się na nie odpowiedzieć od razu. Każde z nich będzie wymagało przemyślenia. To dlatego warto do tego przysiąść jeszcze przed podejmowaniem konkretnych decyzji.

Jak wybrać firmę remontową?

Podczas przeglądu ofert, jakie na rynku lokalnym, właściwym dla naszej okolicy mają różnego typu przedsiębiorstwa remontowe, należy zwrócić uwagę na parę istotnych spraw. Rzecz pierwsza to remontowe doświadczenie wybranego przedsiębiorstwa. Dalej czas jego istnienia na rynku. Im większy staż ma firma i jej pracownicy, tym większa pewność, że nas nie zawiodą.

Rzecz druga, to dowiedzenie czy firma działa sama, czy może ma podpisaną umowę o współpracy np. ze znanymi z mediów architektami czy projektantami wnętrz. Jeśli to drugie, to cena na pewno będzie wyższa, ale za to możemy liczyć na niesamowite inspiracje i pomysły co do wykończenia mieszkania.

Ostatnią kwestią jest oczywiście dobra opinia takiej firmy w mieście oraz to, czy podpisuje ona umowę na konkretne prace i wystawia na wszystko faktury i gwarancje.

(Visited 69 times, 1 visits today)