Podziel zakupy na pół z sąsiadem – będzie taniej

Wielu emerytów zastanawia się nad tym, jak podreperować domowy budżet. Sposobów na oszczędności jest wiele, jedne z nich są bardziej oczywiste, inne mniej, większość wymaga jednak od nas sporych wyrzeczeń i ograniczeń. Są jednak rozwiązania, które nie utrudnią naszego życia i nie zmuszą nas do większych zmian w stylu życia, a mimo tego pozwolą na zaoszczędzenie pewnej sumy pieniędzy. Jednym z nich jest dzielenie zakupów na pół z najbliższym sąsiadem.

Podział kosztów – większe oszczędności

Jak to wygląda a praktyce? W wielu dużych sklepach możemy spotkać promocje polegające na tym, że towar kupowany w większej ilości jest tańszy. Robiąc zakupy razem z sąsiadem, możemy z nich skorzystać. Możemy kupić na przykład dużą paczkę proszku do prania czy całą zgrzewkę napojów. Samym trudno byłoby nam zużyć tak duże ilości różnych produktów, podzielone na dwie części stają się one o wiele bardziej praktyczne.

Na uwagę zasługują też promocje, w których oferowane są dwa produkty za cenę jednego. Sami rzadko potrzebujemy dwóch takich samych produktów, przez co do tej pory bardzo często rezygnowaliśmy z ich zakupów, w myśl zasady, że nie warto kupować czegoś, czego nie potrzebujemy.

Jeśli podzielimy się nimi z sąsiadem za pełnowartościowy produkt zapłacimy tylko połowę jego normalnej ceny. Zysk z zakupów przeprowadzanych w ten sposób jest więc wymierny.

Wystarczy więc rozejrzeć się za jakimś sympatycznym sąsiadem, który tak jak my szuka okazji do oszczędności i umówić się z nim na wspólne zakupy. Większość osób reaguje bardzo entuzjastycznie na takie propozycje.

Oszczędzanie jest modne, ale i konieczne!

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć kogoś, kto nie rozgląda się za możliwością podreperowania swojego budżetu, a wspólne zakupy są na to doskonałym sposobem.

Jeśli pojedziemy na nie jednym autem, zaoszczędzimy nie tylko na zakupach, ale i na benzynie. Poza tym wspólne zakupy bardzo zbliżają. To okazja do prowadzenia sympatycznych rozmów na wiele różnych tematów. Może dzięki nim poznamy lepiej swojego sąsiada, a może nawet z takiej znajomości zrodzi się prawdziwa przyjaźń na wiele lat. Połączymy więc przyjemne z pożytecznym, oszczędzimy pieniądze i miło spędzimy czas.

Dzięki takim dzielonym na pół zakupom hasło pomoc sąsiedzka nabiera zupełnie nowego znaczenia, co jest znakiem współczesnych czasów.

(Visited 5 times, 1 visits today)