Pomysł na ulokowanie kapitału w 2021 roku

Bezpieczne sposoby na ulokowanie oszczędności czy dodatkowego kapitału w roku 2021, budzą wiele pytań i obaw wśród inwestorów. Trudno się temu dziwić – globalna pandemia, zmiany gospodarcze, skoki kursów walut tradycyjnych i niepewne akcje wielkich firm, nie są już tak atrakcyjne jak kilka lat temu. W co zatem zainwestować, by możliwie stabilnie trzymać swoje środki? Na jakie inwestycje warto zwrócić uwagę?

Złoto zawsze w cenie

Nie bez powodu mówi się, że lokowanie kapitału w złocie, jako jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej pewnych kruszców świata jest doskonałym wyborem inwestycyjnym. Wartość złota w czasie rośnie lub trzyma stosunkowo równy poziom, dlatego coraz większa liczba inwestorów to właśnie w tym metalu szlachetnym decyduje się lokować kapitał. Do wyboru mają tu oni zarówno sztabki złota – od najmniejszych, po większe, w zależności od ilości posiadanego kapitału, po monety bite w złocie. Obie te metody są wskazywane przez ekspertów i doradców finansowych jako najpewniejsze w trudnych czasach.

Sztabki złota można kupić np. w Mennicy Kapitałowej, zaczynając od tych najtańszych, idealnych do lokowania mniejszego kapitału. Są one dostępne w gramaturach od 1g do 1kg, więc mogą zainteresować zarówno osoby posiadające duże oszczędności i szukające dla nich bezpiecznej przystani, jak i drobnych inwestorów, którzy wolą nie ryzykować odkładania funduszy w niebezpiecznych inwestycjach.

Złote monety są nieco trudniejsze w wyborze, ponieważ możliwe jest ich zakupienie w przynajmniej kilku rodzajach. Najbardziej popularne to tradycyjne, złote monety bulionowe, ale warto sprawdzić też ceny monet historycznych i kolekcjonerskich. To one mogą nabierać w przyszłości znacznej wartości

Srebro – alternatywa dla złota

Warto zwrócić uwagę, że poza złotem, drugim bezpiecznym kruszcem do lokowania kapitału jest srebro. Jego niższa cena sprawia, że na taką inwestycję mogą sobie pozwolić również osoby o jeszcze mniejszych oszczędnościach. Na srebrne monety dla przykładu często decydują się osoby prywatne, emeryci, właściciele mikro i małych firm oraz wszyscy Ci, którzy rozumieją zagrożenia inwestowania i jednocześnie szanse, jakie ono daje. Co ciekawe, od lat mówi się też o tym, że cena srebra jest mocno niedowartościowana, a tym samym kupienie go dzisiaj, gdy jest tanie, może okazać się strzałem w dziesiątkę i w przyszłości zwrócić się wielokrotnie.

Jednocześnie należy pamiętać, że każda forma lokowania kapitału niesie za sobą pewne ryzyko. Dla przykładu, nigdy nie wiemy czy kupione dziś złote czy srebrne sztabki albo monety, nabiorą na wartości dopiero za rok czy za lat dziesięć. Tym samym należy się tu nastawiać na dłuższy okres zamrożenia kapitału i cierpliwie czekać na korzystną do sprzedaży cenę.

(Visited 158 times, 1 visits today)