Jeśli przeszedłeś na emeryturę, ale ciągle pozostajesz aktywny i promieniejesz energią powinieneś to wykorzystać, na przykład podejmując dodatkową pracę zarobkową. Jej rodzaj zależy od naszych osobistych upodobań i predyspozycji.

Znasz język? Zarób na tym

Wielu emerytów decyduje się na przykład na udzielanie korepetycji. Nie jest to zajęcie przeznaczone wyłącznie dla emerytowanych nauczycieli, chociaż nie da się ukryć, że to właśnie oni stanowią znaczną większość dorabiających w ten sposób korepetytorów.

Nauczyciele uprawni są do przejścia na wcześniejszą emeryturę i wielu z nich korzysta z tej możliwości, rozpoczynając jednocześnie innego typu działalność. Tematyka zajęć prowadzonych przez dojrzałych korepetytorów jest bardzo zróżnicowana, od matematyki, przez chemię i biologię, aż po historię.

Wraz z wprowadzeniem nowej matury pojawiła się też spora grupa korepetytorów, pomagających maturzystom w napisaniu prezentacji maturalnej na ustną maturę z języka polskiego. Ich doświadczenie życiowe i fachowa pomoc są w tej dziedzinie niezastąpione.

Kto skorzysta z korepetycji językowych?

Rodzice i uczniowie chętnie korzystają z tego typu korepetycji. Podkreślają, że starsze osoby wykazują się szeroką wiedzą i cierpliwością, których brakuje młodszym korepetytorom. Doświadczenie zdobywane przez lata procentuje. Jeśli zamieszczamy ogłoszenie o korepetycjach, warto podkreślić w nim swój wiek. Wbrew pozorom jest to nasz atut, a nie wada.

Jeśli więc od lat pasjonujesz się jakąś dziedziną nauki i osiągasz w niej całkiem zadowalające rezultaty, zamiast narzekać na niskie stawki emerytur w Polsce pora wziąć życie w swoje ręce i zacząć wykorzystywać swoją pasję do celów zarobkowych.

Ogłoszenia o udzielanych korepetycjach najlepiej zamieszczać w lokalnej prasie i Internecie. Warto przełamać swoją niechęć do komputera i nowinek technicznych, gdyż w dzisiejszych czasach internetowe portale ogłoszeniowe to pierwsze miejsce, do którego zaglądają osoby szukające korepetytorów. Umieszczając swoje ogłoszenie w takim miejscu znacznie zwiększamy swoje szanse na szybkie zatrudnienie.

Co więcej, zamieszczenie ogłoszenia w Internecie zwykle jest darmowe, więc nawet jeśli za pierwszym razem nie znajdziemy zatrudnienia nie stracimy nic oprócz kilka minut, których potrzeba na zamieszczenie ogłoszenia.

(Visited 1 221 times, 1 visits today)