Praca dodatkowa: emerytowana opiekunka do dzieci

Decyzja o zatrudnieniu niani i zostawieniu dziecka z bądź co bądź obcą osobą nie należy do łatwych. Rodzice z troski o dziecko przeprowadzają zwykle bardzo ostrą selekcję kandydatek na stanowisko opiekunki ich malucha. Co ciekawe, casting ten coraz częściej wygrywają emerytki. Zdarza się, że wyprzedzają nawet wykwalifikowane nianie z wykształceniem pedagogicznym.

Opiekunki na emeryturze

Skąd tak duża popularność emerytowanych opiekunek? Starsze osoby budzą zaufanie. Większość rodziców woli powierzyć pieczę nad swoim dzieckiem starszej doświadczonej kobiecie niż młodej studentce. Większość starszych pań ma bardzo duże doświadczenie w opiece nad dziećmi. Odchowały swoje własne dziećmi, a często nawet i wnuki. Tak bogaty bagaż doświadczeń sprawia, że starsze nianie potrafią poradzić sobie w wielu codziennych sytuacjach, tych mniej i bardziej typowych.

Niania pomoże w odrabianiu lekcji, zaszyje porwaną rękawiczkę i opatrzy obtarte kolano. Małe dzieci, szczególnie te, których rodzice całymi dniami pracują, często traktują starszą opiekunkę jak trzecią babcię. Jest przy nich, kiedy jej potrzebują, pomaga w problemach i chętnie słucha o ich troskach.

Czy warto?

Emerytowane opiekunki bardzo często są też mistrzyniami kuchni i w wolnych chwilach przyrządzają dzieciakom prawdziwe smakołyki. Starsze osoby mają w sobie ogromne pokłady miłości i troski. Pracując jako nianie, znajdują dla nich ujście. Dzieci pozostające pod ich opieką traktowane są niczym wnuki. Rodzice, widząc zadowolenie swoich dzieci są spokojni, zostawiając je w domu.

Niania traktowana jest jako pełnoprawny członek rodziny, często zaprasza się ją na rodzinne uroczystości, jak chociażby urodziny dziecka. Jednak na takiej sytuacji zyskują nie tylko oni, starsze osoby również doceniają swoje zajęcie. Dzięki niemu znów czują się potrzebne i pełnowartościowe. Emerytka pracująca jako opiekunka to dzieci to właściwa osoba na właściwym miejscu. Jej bogate doświadczenie sprawia, że pozostawienie dziecka pod jej opieką jest nieco łatwiejsze dla zatroskanych rodziców.

Nie muszą już obawiać się, że pod ich nieobecność maluchom stanie się jakaś krzywda. Pod opieką emerytowanych opiekunek większość dzieci jest bezpieczna, troskliwie zadbana i bardzo szczęśliwa.

(Visited 10 times, 1 visits today)