Praca konsultanta kosmetyków a dodatkowy grosz do emerytury

Praca konsultanta kosmetyków to bardzo popularny sposób na dodatkowy zarobek. Podejmują się jej zarówno nastolatki dorabiające do kieszonkowego, jaki i dojrzałe kobiety zarabiające w ten sposób na swoje własne zachcianki lub by podreperować domowy budżet.

Dlaczego więc tego typu pracą nie miałby się zająć emeryt, dorabiający do swojej emerytury? Konsultant kosmetyków to wymarzony zawód dla osób starszych. Nie wymaga od nas żadnej specjalistycznej wiedzy ani dodatkowych kwalifikacji. Wystarczy odrobina dobrej woli i miły uśmiech na twarzy. Przydatna jest też umiejętność nawiązywania sympatycznych kontaktów z i klientami. Od tego, ile osób uda nam się namówić do zakupu, zależy wielkość naszego zamówienia, a tym samym nasz zarobek.

Na szczęście nie ma obowiązku składania zamówień przy każdym katalogu, możemy więc zamawiać kosmetyki tylko wtedy, gdy zbierzemy odpowiednią ilość chętnych. Klientów znajdujemy zwykle wśród swoich znajomych i rodziny. Wystarczy poinformować ich, że jesteśmy konsultantami danej firmy i mogą korzystać z naszych usług. Przy kolejnym spotkaniu warto pokazać im też katalog kosmetyków, który otrzymamy. Po jakimś czasie część z nich sama będzie się dopominała o pokazanie katalogu. Istotną zaletą podjęcia pracy jako konsultant kosmetyków jest to, że pracuje się tylko wtedy, kiedy ma się na to czas i ochotę.

Nie ma obowiązku wyrabiania żadnych norm, ani comiesięcznego składania zamówień. Jeśli praca nam się znudzi lub z jakichś powodów przestanie odpowiadać, po prostu przestajemy składać zamówienia, nie ponosząc przy tym żadnych przykrych konsekwencji. Konsultanci otrzymują zwykle szereg przywilejów. Mają możliwość korzystania z atrakcyjnych promocji przygotowywanych specjalnie z myślą o nich i sporych rabatów. Stanowisko konsultanta oferuje obecnie wiele firm kosmetycznych. W większości z nich nabór trwa cały czas, wystarczy tylko się zgłosić i zapytać o możliwość pracy.

Warto porównać oferty kilku firm, zanim wybierzemy jedną konkretną, gdyż nie wszystkie kosmetyki są równie godne polecenia, w końcu na tym będzie polegała nasza praca. Zarobki w poszczególnych firmach również się różnią, jednak zwykle kształtują się na poziomie 20%-40% wartości każdego złożonego zamówienia.

(Visited 15 times, 1 visits today)