Rękodzieło a sposób na samozatrudnienie

Na obecnym rynku pracy sytuacja jest wprawdzie dość stabilna, ale coraz więcej sygnałów wskazuje, że może się to zmienić na gorsze. Coraz częściej słyszymy o tym, że nagle ktoś z tej czy innej przyczyny stracił swoje zatrudnienie. Niekiedy są to nawet osoby z bogatym doświadczeniem, które kochały swoją pracę oraz które były mocno zaangażowane w to, co robiły.

Rękodzieło jako sposób na dorobienie

Osoby, które nagle tracą swoją wymarzoną i stałą posadę, mają poważny problem często ze znalezieniem innej pracy. I tutaj pojawia się doskonałe rozwiązanie, jakim jest samozatrudnienie. Nie ma chyba bardziej komfortowej sytuacji, kiedy sami sobie jesteśmy pracownikami i szefami jednocześnie. Jednakże by taki komfort osiągnąć potrzebujemy tutaj solidnej dawki samozaangażowania oraz silnej motywacji ku temu, by cel ten osiągnąć. Prócz tego potrzebna jest też spora dawka samozaparcia oraz nastawienia pozytywnego na odniesienie sukcesu. Nie darmo mówi się wszak, że pozytywne myślenie to połowa powodzenia a niekiedy nawet i cały sukces.

Pozytywne myślenie – wazna rzecz!

Jak zatem możemy sobie sami poradzić z problemem bezrobocia, które stało się nagle naszym udziałem? Otóż powinniśmy stworzyć listę tego, co potrafimy robić najlepiej przy czym lista taka powinna obejmować nie więcej niż 10 pozycji. Z tych pozycji powinniśmy zaznaczyć jedynie trzy, które:

  • Po pierwsze zaciekawią innych ludzi;
  • Po drugie mogą stać się naszym dobrym źródłem utrzymania;
  • Po trzecie mogą zainteresować potencjalnych wspólników;
  • Po czwarte, z pewnością są oryginalne, niepowtarzalne i mogą stać się szybko bardzo pożądanym produktem czy usługą.

Pamiętać przy tym należy także, że czynności te powinny sprawiać nam łatwość w ich wykonywaniu oraz być powiązane naszą pasją i zainteresowaniami. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam o samomotywację do wykonywania danego zadania regularnie.

Motywacja i statystyki

Jak dowodzą obserwacje i statystyki, największym czy też dość sporym zainteresowaniem na rynku różnego rodzaju produktów nabywanych przez potencjalnych klientów cieszą się przede wszystkim różnego rodzaju gadżety oraz tak zwane rękodzieło. Jako rękodzieło możemy tutaj określić zarówno sztukę w różnej jej postaci ? grafika komputerowa, malowanie na szkle, wyszywanie czy szycie. Te same przedmioty które wykonamy ręcznie mogą z powodzeniem pojawić się jako gadżety przydatne większości osób. Możemy na przykład wyspecjalizować się w ozdabianiu ponurych pokrowców na komórki lub też samodzielnie je tworzyć.

Rękodzielnicze dzieła

Możemy też pokusić się o ręcznie zdobione wazoniki, obrazki czy ramki na zdjęcia. Możemy też tworzyć własne kompozycje z suszonych lub sztucznych kwiatów. Teoretycznie możliwości wykonywania tego typu gadżetów jest ogromnie dużo. Wszystko zależy jedynie od naszych zdolności, naszych zainteresowań czy też od pomysłowości. Potem wystarczy już tylko zainteresować Klienta swoim produktem na przykład ogłaszając się na modnych aukcjach internetowych lub starając się dotrzeć do niego w indywidualny sposób ? odwiedzając znajomych, sąsiadów czy przyjaciół i podarowując im swoje wytwory. Możemy też wejść we współpracę z osiedlowymi sklepikami.

(Visited 90 times, 1 visits today)