Rodzaje schodów drewnianych

Jakiego rodzaju schody drewniane znajdziemy dziś w sklepach i u producentów? Na które z nich się zdecydować i od czego to zależy? Podpowiadamy!

Schody drewniane – główne typy

  • Standardowe proste: najczęściej mocuje się je tuż przy ścianie, wzdłuż jej długości. Zajmują sporo miejsca, ale są za to bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Doskonale sprawdzają się np. dla osób starszych, które po innych rodzajach schodów mogą mieć problem z wchodzeniem na górę
  • Schody drewniane kręte: z charakterystycznym zawijasem do góry. Zdecydowanie oszczędzają powierzchnię mieszkania więc świetnie nadają się do mniejszych pomieszczeń, nie zabierając w nich wiele miejsca. Idealne wtedy, gdy korzystają z nich osoby młode i w pełni sprawne ruchowo.
  • Składane do stropu – to drewniane schody najtańsze i jednocześnie typowo strychowe. Warto na nie postawić wtedy gdy korzystamy z nich kilka razy do roku, a nie codziennie. Również do poddaszy nieużytkowych.

Wybierając schody warto też od razu przemyśleć, jakie wybierzemy do nich barierki. Metalowe? Pasują do mieszkań nowoczesnych. Transparentne – również, ale i ten rodzaj powiększa optycznie przestrzeń. Drewniane? Świetne do wnętrz aranżowanych rustykalnie i na styl skandynawski.

(Visited 4 times, 1 visits today)