Sprzedawaj rękodzieło i dorób do emerytury!

Wiele osób o niskich dochodach, w tym emerytów i rencistów próbuje sobie dorobić do emerytury wykonując różnego rodzaju prace. Mowa tutaj o wyrobach własnych, czyli tak zwanym rękodzielnictwie, nie zaś zatrudnieniu u kogoś do pracy dorywczej.

Zrób coś i to sprzedaj!

Wiele osób zajmuje się rękodziełem dla rozrywki, bo lubią. Tworzone są prawdziwe dzieła sztuki z wełny, gliny, drewna. Powstają przedmioty codziennego użytku z metalu, wikliny itd.
Rękodzielnictwo to przejaw naszej wyobraźni, pasji tworzenia, artystycznej duszy. Czasami ktoś zachwyci się jakimś przedmiotem, chce kupić sobie podobny, a tutaj okazuje się, że robiła to znajoma, która w wolnej chwili zajmuje się rękodzielnictwem.

Wystarczy przeglądać strony internetowe, aby przekonać się jak wiele osób tworzy, wystawia swoje prace i w ten sposób zarabia pieniądze. W ciągu ostatnich paru lat szczególnym powodzeniem cieszy się ręcznie robiona biżuteria. Również wyroby włóczkowe, w tym ręcznie robione torby, torebki, ubrania, mają swoją wierną grupę zwolenników.

Wykorzystaj internet do zarabiania i promocji

Internet jest najszybszym i najprostszym narzędziem do reklamowania swoich wyrobów. Wiele stron oferuje możliwość sprzedaży różnych towarów. Do najbardziej znanych należy allegro i ceneo, ale istnieją też strony zajmujące się sprzedażą wyłącznie przedmiotów artystycznych. Warto przeglądnąć różne strony, może się okazać, że haftowane wieczorami obrazki na płótnie są bardzo poszukiwane i można na tego rodzaju wyrobach sporo zarobić.

Dla osób na emeryturze, mających niskie dochody, ale dużo czas i energii do pracy, jedną z możliwości dodatkowego zarobkowania jest właśnie rękodzielnictwo. Warto uwierzyć w siebie i oprócz pochwał najbliższych za widok pięknie wyhaftowanych obrazków dostawać pieniądze.

Rękodzieło to też praca, a przedmiot w ten sposób wykonany ma swoją określoną wartość. Wiele z przedmiotów wykonanych ręcznie przez amatorów pomimo, że rękodzielnictwo stereotypowo kojarzone jest z czymś tanim i kiepskiej jakości, ma dużą wartość i śmiało może konkurować z innymi dziełami sztuki.

To, że daną rzecz wykonała osoba bez dyplomu wyższej uczelni nieznaczny, że jest ono nic nie warte. Warto zastanowić się nad swoimi możliwościami i zacząć zarabiać wykorzystując swe naturalne talenty.

(Visited 1 097 times, 1 visits today)