Szybka pożyczka – zastrzyk finansowy czy kłopoty?

W obecnych czasach, kiedy na świecie szaleje koronawirus, a wielu pracowników traci pracę z dnia na dzień, pozyskanie szybkiej gotówki może być bardzo interesującą opcją. Zanim jednak zdecydujesz zasilić domowy budżet przy pomocy takiej pożyczki, zastanów się dokładnie nad tym, czy będziesz w stanie ją spłacić oraz czy w ogromnym wyborze aktualnych ofert uda Ci się na spokojnie znaleźć tą, która będzie najbardziej korzystna.

Nie ukrywajmy, że w czasach, w których ludzie będą potrzebować pieniędzy na tzw. przeżycie szybkie pożyczki staną się bardzo pożądane, ale mimo, że jest to dobry pomysł na pozyskanie pieniędzy i podreperowanie domowego budżetu, to trzeba je wybrać z dużą uwagą.

Szybkie pożyczki – kilka przykładów

Wśród aktualnie popularnych ofert na szybkie pożyczki możemy znaleźć między innymi:

Firmę Ale Gotówka, która oferuje pożyczenie max 3000 zł na maksymalnie prostych zasadach. Wybierasz kwotę, wypełniasz wniosek, w kilka godzin otrzymujesz akceptację i pieniądze trafiają na Twoje konto bankowe. Plusem oferty jest lekka i prosta obsługa, brak nadmiernych formalności oraz elastyczne podejście do klienta.

Minusy? No cóż: minusem jest to, że w czasach koronawirusa, gdy wiele osób traci pracę, Ci , którzy nie mają pomocy finansowej od państwa lub mogą się liczyć z zawieszeniem zawodowym, mogliby mieć problemy w jej spłaceniu.

.

Ofertę Credilo – tu szybka pożyczka do 1000 zł jest za darmo i bez żadnych kosztów przy pierwszym jej zaciągnięciu, więc korzyści są oczywiste. Tu również plusem jest minimum formalności koniecznych do jej zaciągnięcia, a sam formularz to może 5 minut roboty, więc może to być dobry zastrzyk finansowy.

Minusy: jak wyżej: zastanów się czy stać Cię będzie na spłatę zobowiązania.

Pożyczki i możliwości

.

Ofertę Hapi Pożyczka – tutaj pierwsza zaciągana pożyczka do 500 zł ma RRSO od 0%, więc ta pierwsza szybka pożyczka będzie najbardziej korzystna. W kolejnych RRSO wzrośnie, więc warto się zastanowić czy na pewno tego chcemy. System składania wniosku jest prosty i intuicyjne, określamy ile chce pożyczyć i na jak długo, otrzymujemy ofertę, składamy dokumenty online i gotowe. Czas ok 24-48 godzin do otrzymania wsparcia finansowego na konto.

Wady: takie same jak wszędzie. Przy niespłacaniu pożyczki można wpaść w kolejne finansowe kłopoty.

Warto również przed podjęciem decyzji sprawdzić porównywarki szybkich pożyczek, dzięki którym łatwiej będzie znaleźć ta, która będzie dla nas najbardziej korzystna.

Szybka pożyczka może być dobrą opcją na sytuacje awaryjne, ale nie powinno się je nadużywać tak, żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę.

(Visited 47 times, 1 visits today)