Tanie gotowanie – zupy, warzywa, dieta

Jak gotować smacznie i tanio? Przed takim problemem staje wiele gospodyń nowych. Oszczędne gospodarowanie artykułami spożywczymi i przyrządzanie z nich pożywnych posiłków wbrew pozorom wcale nie jest proste. Poniżej zamieszczamy kilka praktycznych rad, które pozwolą nam w rozsądny sposób zaoszczędzić na przygotowaniu posiłków.

Tanie gotowanie – warto wiedzieć!

Przede wszystkim musimy uporać się ze stereotypem według którego każda dobra gospodyni codziennie serwuje swojej rodzinie trzydaniowy obiad. Takie teorie można włożyć między bajki, w rzeczywistości niewiele kobiet w natłoku codziennych spraw i obowiązków znajduje czas na gotowanie takich obiadów.

To, że nasz obiad składa się tylko z jednego dania, nie umniejsza naszej roli dobrej gospodyni domowej.

Wystawne, wykwintne obiady zostawmy sobie na święta, na co dzień dobrym rozwiązaniem jest gotowanie prostych, jednodaniowych obiadów. Bardzo praktyczne, a w wielu domach niedoceniane są na przykład zupy.

Jak robić smaczne i tanie jedzenie?

Smaczna zupa z mięsną wkładką to pożywny posiłek, który na długo zaspokaja głód i z powodzeniem sprawdzi się w roli głównego dania. Koszt jej przygotowania jest niewielki, a korzyści, jakie z niego płyną są ogromne. Zupę możemy przygotować dzień wcześniej, a następnie tylko odgrzać, kiedy wrócimy do domu po pracy.

Domownicy nie będą musieli długo czekać na posiłek, a my zamiast zaraz po pracy wędrować do kuchni w celu przygotowania obiadu będziemy mogły spokojnie zjeść. Dobra i oszczędna gospodyni potrafi przyrządzić smaczną potrawę z niczego.

Tanio z mięsa? Też sie da!

Na przykład mięso, na którym gotowałyśmy wywar do zupy możemy wykorzystać jako farsz do pierogów czy krokietów. Wystarczy dodać do niego przesmażoną cebulkę i surowe jajko. Warzywa z zupy możemy z kolei wykorzystać do przygotowania smacznej sałatki jarzynowej. W ten sposób z niewielkiej porcji mięsa i warzyw, tanim kosztem przygotujemy kilka prostych potraw, a nasz portfel z pewnością odczuje ulgę.

Powinniśmy też obalić kolejny mit – to nie prawda, że tylko mięso jest w stanie dostarczyć nam niezbędnej ilości białka i składników odżywczych. Szczególnie panowie bardzo upierają się przy tej teorii, twierdząc, że posiłek bez mięsa to nie posiłek. Nic bardziej mylnego.

Znakomitym źródłem białka są także rośliny strączkowe, soja i ciecierzyca, a składników odżywczych i witamin dostarczą nam warzywa. Odpowiednio przyrządzone, smakują wybornie i pozwalają nam sporo zaoszczędzić.

(Visited 20 times, 1 visits today)