Niedoceniana do tej pory grupa odbiorców, jaką stanowią emeryci znalazła nareszcie produkt, który odpowiada ich potrzebom. Mowa tutaj o dostępnych od  na polskim rynku audiobookach. Książka czytana, bo tak należy rozumieć nazwę audiobook to wspaniała forma rozrywki dla całej rodziny.

Książki dla seniorów

Szczególną grupą odbiorców mogą być osoby, które ze względu na przykład na wiek mają trudności w czytaniu tradycyjnych książek. Tysiąc wspaniałych słońc to prawie 13 godzinna opowieść, która może umilić najbardziej ponury wieczór. Jest to przepiękna opowieść o przyjaźni, jaka rodzi się między dwiema kobietami. Akcja rozgrywa się w Afganistanie co pozwala poznać od środka losy islamskich kobiet.

Dzieje głównych bohaterek, które przez dziwny kaprys losu wychodzą za mąż za tego samego mężczyznę, ukazują zwyczajne życie, ale i specyfikę tamtejszej kultury. Tysiąc wspaniałych słońc to wielki bestseller i najchętniej czytana powieść 2007 r., a na dokładkę przepiękny głos Marii Peszek, która występuje tu w roli lektora.

Audiobooki do słuchania

Słuchając audiobooka (tzw. książki mówionej) nagle człowiek przenosi się w inny świat. Audiobook daje wrażenie jakieś wspólnoty, ktoś nam czyta, ktoś z nami to przeżywa. Kiedy płynie opowieść można robić na drutach, popijać gorącą herbatę albo po prostu się zasłuchać.

Dla starszych osób, które bardzo często mają problemy ze wzrokiem takie głośne czytanie jest idealnym rozwiązaniem. Można zorganizować spotkanie ze znajomymi, gdzie w przyjemnej, sympatycznej atmosferze w gronie przyjaciół słuchaj przygód bohaterek.

Wiele aktywnych przez całe życie osób odczuwa ogromny dyskomfort w związku z trudnościami w czytaniu. Oczy osoby starszej szybciej się męczą i potrzebują zdecydowanie lepszej jakości druku niż ma to miejsce w wielu polskich publikacjach. Właśnie między innymi dla takich osób przeznaczone są audiobooki.

Emerytura to czas zasłużonego odpoczynku kiedy to wraca się do dawnych pasji, nadrabia zaległości i poznaje zupełnie nowe sposoby spędzania czasu. Propozycja Tysiąc wspaniałych słońc jest warta uwagi zarówno ze względu na atrakcyjną formę audiobooku, ale z uwagi na wspaniałą opowieść, jaką oferuje swoim czytelnikom.

Teraz zamiast męczyć się w okularach nad książką z kiepską jakością druku i małą czcionką osoby przebywające na emeryturze mogą w komfortowy sposób zapoznać się ze współczesna literaturą.

(Visited 8 times, 1 visits today)