Uwaga na obrzęki nóg w czasie kwarantanny!

obrzęki nóg

Brak systematycznych spacerów w czasie domowej izolacji czy kwarantanny może doprowadzić do poważnych zaburzeń krążenia krwi oraz do pojawiających się na nogach obrzęków. Problem ten dotyczy w szczególności osób starszych, których jedyną formą aktywności były jak dotąd spacery, a aktualnie ze względu na troskę o własne zdrowie nie mogą ich codziennie wykonywać.

Obrzęki nóg mogą także dotknąć osoby, które jeszcze niedawno chodziły do pracy i prowadziły aktywny tryb życia, ale teraz, w czasie zamknięcia w czterech ścianach nie podejmują żadnych regularnych treningów, które mogłoby usprawnić przepływ krwi w ich nogach.

Jak sobie radzić z obrzękami nóg?

Przede wszystkim należy rozpocząć systematyczne cykle treningowe.
Domowa izolacja nie wyklucza możliwości ćwiczeń, a dzięki stałemu dbaniu o formę można wybitnie poprawić krążenie i zminimalizować, albo wręcz całkowicie zlikwidować problem obrzęków.

Osoby starsze powinny przemyśleć ćwiczenia rozciągające i usprawniające – wykonywane zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej. Takie zestawy ćwiczeń można znaleźć na youtubie oraz na stronach fizjoterapeutów.

Osoby w wieku średnim również znajdą w sieci trenerów personalnych, którzy teraz prowadzą swoje lekcje w formie zdalnej i oglądając ich materiały video można wspólnie, przede telewizorem lub komputerem ćwiczyć codziennie.

.

Sposób na obrzęki nóg

żylaki

.

Udowodniono, że nawet 15 minut ćwiczeń domowych w czterech ścianach może znacząco poprawić kondycję organizmu, krążenie i tym samym zmniejszyć ból nóg wywołany obrzękami.

Pamiętaj, że systematyczny trening pozwoli Ci również szybciej wrócić do „żywych” w momencie, gdy minie już okres pandemii i związanych z nią ograniczeń. Utrzymasz kondycję i będziesz mógł szybciej cieszyć się długimi spacerami na świeżym powietrzu wtedy, gdy będą już one możliwe.

(Visited 9 times, 1 visits today)