Vipassana – sztuka relaksu, sztuka wyboru

Życie to sztuka wyboru. Człowiek przygnębiony codziennością potrzebuje chwili oddechu od męczących na każdym kroku spraw, od gromady rozpieszczonych wnucząt gotowych zmienić mieszkanie babci w poligon, rozwrzeszczanych sąsiadek plotkujących na każdym kroku czy sąsiadów z drugiego piętra, którzy nocą zbyt głośno puszczają muzykę.

Stres męczy dzisiaj wszystkich niezależnie od wieku. Życie jest jednak zbyt krótkie, aby stać się jego zakładnikiem, zwłaszcza gdy podczas jego jesieni mamy wiele planów i marzeń do zrealizowania mimo emerytury i ciepłych kapci.

Każdy z nas potrzebuje spokoju i równowagi. Trudno o nią w pogoni jaką narzuciła nam cywilizacja. Człowiek narażony na stres pod jego wpływem wolniej myśli, gorzej pracuje, jest podatniejszy na choroby. Tym problemom można zaradzić w bardzo prosty sposób.

Książka VIPASSANA skutecznie wprowadza nas w świat medytacji, świat magiczny, dążący do osiągnięcia równowagi między ciałem a duszą, między nami a resztą świata. Wielka moc tkwi w każdym z nas i tylko od nas zależy to w jaki sposób ją wykorzystamy w walce z tym, co nas przytłacza.

Korzenie medytacji stanowi buddyzm- religia wywodząca się z Indii. Dąży ona do wgłębiania myślowego w naturę człowieka, rozważania jego działań i zachowań. Pokazuje, że to co nas otacza nie jest naszym przeznaczeniem, wszystko zależy od człowieka jako jednostki i największe przemiany zawsze odbywają się wewnątrz nas samych.

Nie pojmiemy wszelkiego zła tego świata, zmienić go możemy jedynie poprzez działanie naszych myśli, pracę nad sobą i kontemplację. Poznajemy sekrety skutecznej medytacji, techniki prowadzące do rozwoju. Jest ona niezwykłym zjawiskiem wspomagającym działanie medycyny naturalnej.

Dzięki medytowaniu wiele osób uniknęło depresji i karkołomnych błędów życiowych, pomaga ona zdobyć równowagę emocjonalną i spokój niezbędny dla pogodzenia się z nieuchronnością zjawisk i kruchością ludzkiego bytu. Zmniejsza ryzyko chorób.