„W głębi lasu” – audiobook

Choć nowoczesność w pewnym sensie przeraża każdego współczesnego człowieka, szczególnie zadziwieni wydają się być osoby w wieku emerytalnym. W ich sercach niejednokrotnie rodzi się nawet swoisty lęk przed konfrontacją ze zdobyczami nowoczesnej techniki. Zupełnie niepotrzebnie.

Wszystkie maszyny i urządzenia skonstruowane są tak, żeby człowiekowi życie ułatwiać, a nie utrudniać. Z tego powodu warto z większą dozą zaufania podchodzić do zdobyczy cywilizacji i korzystania z nich. Jednym z takich wynalazków, są audiobooki, czyli książki do słuchania.

Zostały one wymyślone w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych i początkowo miały służyć osobom niewidomym. Jak sama nazwa wskazuje, podstawową zaletą audiobooków jest to, że nie męczymy oczu przy czytaniu. Tekst jest odczytywany przez lektora lub na role przez aktorów, po czym zostaje on nagrany w formacie audio lub mp3 i to jest jedyne unowocześnienie tegoż wynalazku.

Wcześniej audiobooki były nagrywane na płytach, a jeszcze wcześniej na kasetach magnetofonowych. Możemy słuchać, zatem takiej książki podczas wykonywania codziennych obowiązków, spacerowania, jazy na rowerze, czy podróżowania autobusem.

Inną, bardzo istotną zaletą audiobooków jest ich cena. Otóż kupując tradycyjne książki, wydajemy niejednokrotnie spore kwoty. Audiobook natomiast kosztuje na ogół o połowę mniej, niż jego odpowiednik w wersji papierowej.

Dla miłośników powieści kryminalnej trzymającej w napięciu, idealna będzie nowość – powieść Harlana Cobena zatytułowana „W głębi lasu”. Zgodnie z zasadą mistrza horroru, Alfreda Hitchcocka zaczyna się powalająco, tylko po to, by z biegiem dalszej akcji napięcie wzrastało coraz bardziej. Grupa nastolatków będących na obozie oddala się od reszty błądząc po lesie.

Po pewnym czasie dwójka z nich zostaje znaleziona z.. poderżniętymi gardłami. Pozostali giną bez śladu. Rozwikłania zagadki podejmuje się Paul Copeland, prokurator i samotny ojciec sześcioletniej Cary. Dokąd zaprowadzą go ślady?

Tego dowiemy się tylko kupując pełną wersję audiobooka. Istnieje jednak możliwość przekonania się osobiście, czy książka będzie nam się podobać. Możemy, bowiem wysłuchać darmowego fragmentu, który pozwoli nam stwierdzić, czy odpowiada nam klimat powieści.

(Visited 5 times, 1 visits today)