Walentynki po 60-tce: jak je spędzić?

14 luty w Polsce nie zawsze kojarzył się z Walentynkami. Tak naprawdę jest to zwyczaj, który chętnie przyjęły osoby młode, wykorzystując tę wyjątkową datę, do okazania komuś bliskiemu swoich uczuć. Starsze generacje podchodzą do pomysłu z większą rezerwą, ale być może warto pójść za przykładem młodzieży i po prostu uznać Walentynki za wspaniałą okazję do miłego spędzenia czasu.

To, jak spędzimy 14 lutego zależy w dużej mierze od naszych własnych upodobań. Nie ma sensu podążać za tym co modne – jeśli mamy ochotę pójść do restauracji i zwyczajnie zjeść coś smacznego, zróbmy to, a jeśli nie, zawsze możemy zostać w domu i to wcale nie musi być mniej ciekawe.

Czasem wystarczy ugotować ulubioną potrawę swojej drugiej połowy i uczcić dzień lampką czerwonego wina. Jest to rozwiązanie wygodne, zwłaszcza dla domatorów, a także dla tych, którzy nie chcą wydać zbyt dużo pieniędzy.

Ciekawym pomysłem będzie także wspólne wyjście na koncert. W Walentynki często odbywają się imprezy tematyczne, na których występują różni artyści. Wystarczy wybrać to, co nas interesuje i co sprawi nam największą przyjemność. Jeśli nasza ulubioną rozrywką są filmy, możemy udać się do kina.

Pierwsze miesiące nowego roku zawsze obfitują w kinowe nowości, zaś w czasie około Walentynek na ekrany wchodzą liczne produkcje o tematyce romantycznej, co z pewnością przypadnie do gustu paniom. Innym rozwiązaniem, dla bardziej aktywnych jest pójście na dansing.

Podobne imprezy urządzają niekiedy tzw. kluby seniora, miejscowe restauracje, a także Uniwersytety Trzeciego Wieku.

(Visited 1 times, 1 visits today)