Własna firma – druki, formularze, kasy fiskalne…

Przejście na emeryturę wcale nie oznacza, że musimy stać się bierni zawodowo. Jeżeli czujemy się na siłach i chcemy wciąż jeszcze działać, zawsze możemy założyć firmę. Okazuje się, że jest to rozwiązanie cenione przez wielu emerytów ze względu na zaletę w postaci możliwości podniesienia swojego poziomu życia po przejściu na niekiedy głodową wręcz emeryturę zapewnianą przez państwo.Niektórych blokują jednak pewne obawy – ostatecznie przedsiębiorca w Polsce nie ma łatwo, ale jeśli założymy tylko małą, np. jednoosobową firmę oferującą usługi, którymi zajmowaliśmy się całe życie, to w zasadzie będziemy robić dokładnie to samo co przed przejściem na emeryturę. Jedyna różnica będzie polegała na tym, że sami musimy znaleźć klientów. Część osób przerażają też wszystkie formalności, formularze do wypełniania, druki itd.

Tymi sprawami za nas może zająć się biuro rachunkowe, któremu co miesiąc będziemy płacić za usługę (wybierzmy więc tak, by była to możliwie niska opłata).

W tym samym miejscu zorientujemy się także, czy potrzebna będzie nam kasa fiskalna, czy też nie, jak i zasięgniemy wszystkich innych porad.

Przed rozpoczęciem działalności warto nawiązać kontakty z hurtowniami, dobrze jest też wiedzieć, gdzie zaopatrywać własną firmę w potrzebne druczki i sprzęty, jeśli zajdzie taka potrzeba. Później nie będziemy tracić czasu na szukanie korzystnej oferty i w związku z tym nie będziemy przepłacać.

Zakupów warto dokonywać w jednym miejscu. Wówczas możemy liczyć na pewne zniżki jako stali klienci. Wobec takiej organizacji, prowadzenie swojego biznesu jest łatwiejsze.