Zarabiaj na własnej stronie www

W dzisiejszych czasach wiele osób starszych zapoznaje się z obsługą komputera i tajnikami korzystania z internetu.

Część z nich robi to dla własnej satysfakcji, dla innych koronnym argumentem jest utrzymywanie bieżącego kontaktu ze światem. Wielu z nich decyduje się też na prowadzenie własnej strony internetowej. Bez względu na motywację, jaką kierują się przy zakładaniu własnej strony, każdy z nich może czerpać z niej zyski. W jaki sposób to zrobić? Warunkiem uzyskiwania dochodu z prowadzenia strony internetowej jest ciekawa treść, która przyciągnie na naszą stronę wielu odwiedzających.

Liczy się więc oryginalny pomysł na witrynę, która zainteresuje jak największą liczbę internautów. Ilość odwiedzin przekłada się na zysk, jaki będziemy czerpać z prowadzenia własnej strony.

Najprostszy sposób na generowanie zysku to umieszczenie na niej reklam. Reklamodawcy muszą jednak uznać, że nasza strona jest odpowiednia dla ich celów. Podstawowym kryterium jest tutaj liczba unikalnych odwiedzin w ciągu dnia, dlatego należy przykładać wagę do systematycznego jej zwiększania.

Żadna firma nie zapłaci za umieszczenie swojej reklamy na stronie, którą dziennie odwiedza 10 osób. Wybierając firmę reklamową musimy być jednak ostrożni. Niektóre z firm proponują stałą opłatę bez względu na ilość i rodzaj reklam umieszczanych na stronie. Autorzy strony nie mają praktycznie żadnego wpływu na treść i ilość reklam.

Po jakimś czasie nasza dopracowana strona może zamienić się w zwykłą stronę reklamową. Nie należy zapominać o tym, że zbyt dużo nachalnych reklam odstrasza odwiedzających. Takie działanie może doprowadzić do tego, że liczba internautów czytających naszą stronę będzie stopniowo maleć, aż strona upadnie.

Znacznie lepszym rozwiązaniem dla niewielkich witryn internetowych są programy afiliacyjne. Wystarczy zamieścić na swojej stronie odnośnik do strony reklamodawcy i zachęcać odwiedzających do wykonywania odpowiednich czynności z nim związanych. Czasem jest to tylko kliknięcie na baner, a czasem zakup produktu na stronie reklamodawcy.

Od liczby osób, które skorzystają z takiego odnośnika zależy nasz zysk. Programy afiliacyjne to bardzo korzystny układ dla obu stron. Reklamodawca zyskuje kolejnych klientów, a my czerpiemy zyski z prowadzenia własnej strony internetowej.

(Visited 1 times, 1 visits today)