Złote sztabki – pomysł na dobrą inwestycję!

Wiele osób szczególnie w podeszłym wieku nie wie jak bezpiecznie, a przede wszystkim korzystnie ulokować swoje oszczędności. Nie ma przy tym większego znaczenia wielkość zgromadzonych środków – każda odłożona na tzw. „czarną godzinę” suma może przynieść dodatkowy większy bądź mniejszy dochód.

Najczęściej spotykanym błędem przy rozporządzaniu dodatkowymi pieniędzmi jest trzymanie ich w przysłowiowej szafie. Starsi ludzie czują się bezpieczniej trzymając oszczędności w domu często nie zdając sobie sprawy z ryzyka z tym związanego, a przede wszystkim z realnej utraty ich wartości.

Nadwyżki pieniędzy trzymane w banku są dużo lepszym sposobem osiągnięcia minimalnego ich wzrostu, ale w obecnej sytuacji gospodarczej, przy niewielkiej inflacji oprocentowanie bankowe nie jest kuszące i nie stanowi realnej możliwości znacznego zwiększenia majątku. Starsze osoby często boją się też likwidacji banku lub jego bankructwa i wolą nie zarobić nic, ale za to spać spokojnie. Ryzyko utraty środków z powodu zdarzeń, na które nie ma się żadnego wpływu jest najważniejszym kryterium branym pod uwagę przy wyborze opcji bezpiecznego ulokowania oszczędności.

W co więc warto zainwestować, by pieniądze nie traciły na wartości, a jednocześnie inwestycja była bezpieczna?

Jedną z pewnych możliwości jest lokata w sztabki złota. Złoto jest od dziesiątek lat w czołówce sposobów na bezpieczne ulokowanie kapitału. Sztabki mają tę przewagę nad złotymi wyrobami jubilerskimi, że płaci się za samo złoto, a nie za wyrób. Łatwiej i szybciej jest też sztabkę spieniężyć z zyskiem w przeciwieństwie do złotej biżuterii, której wartość często nie uwzględnia wartości wykonania samego przedmiotu.

Ważne, by decydując się na zakup sztabek złota, wybrać pewnego i sprawdzonego dostawcę, gwarantującego bezpieczeństwo i przejrzystość transakcji jak np. www.MennicaKapitalowa.pl, która współpracuje z wieloma renomowanymi mennicami z Europy, Azji i Ameryki.

(Visited 12 times, 1 visits today)