Zmarszczki? Jak z nimi walczyć?

Zmarszczki to naturalne objawy upływającego czasu. Powodowane są zanikaniem włókien kolagenowych i elastynowych, które odpowiadają za elastyczność i jędrność skóry.

Co prawda, na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków hamujących procesy starzenia się skóry, jednak ich działanie nie jest tak skuteczne, jak chciałaby tego większość z nas. Przede wszystkim nie ma takiego specyfiku, który mógłby docierać w głąb włókien, realnie stymulując ich wytwarzanie. Efekty działania kosmetyków są więc tylko częściowe i do tego krótkotrwałe. Zdecydowanie lepszą opcją jest skorzystanie z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej.

Współczesna medycyna proponuje wiele opcji walczenia ze zmarszczkami. Jedną z najefektywniejszych jest mezoterapia Warszawa. To zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry specjalnie dobranymi substancjami czynnymi, które dostając się do głębszych warstw powłoki skórnej, pobudzają do działania konkretne komórki. Najczęściej stymulowane są w ten sposób właśnie włókna kolagenowe i elastynowe, które już wkrótce po zabiegu pozwalają cieszyć się lepiej naprężoną, gładszą skórą. Przy okazji poprawia to stopień jej nawilżenia i rewelacyjnie ją wygładza. Identyczne zabiegi, lecz przy użyciu innych preparatów, stosuje się przy hamowaniu procesu wypadania włosów, a także przy redukcji cellulitu i rozstępów.

Największą zaletą, jaką wyróżnia się mezoterapia jest jej bezinwazyjność. Po zabiegu nie jest wymagana żadna rekonwalescencja. Należy jedynie odpowiednio pielęgnować skórę i unikać eksponowania jej na promienie UV. Sam zabieg jest bezpieczny dla zdrowia i rzadko spotyka się przy nim skutki uboczne. Ewentualne niedogodności związane z zabiegiem, znikają maksymalnie po kilku dniach od jego wykonania. Do mezoterapii nie potrzeba też żadnych szczególnych przygotowań, dzięki czemu pozwala ona poprawić wygląd bez dezorganizacji codziennego życia.

Warto pamiętać, że w walce ze zmarszczkami pomagają również zabiegi laserowe, mikrodermabrazja, a także peelingi chemiczne i mechaniczne, które złuszczając wierzchnią warstwę naskórka, pobudzają wytwarzanie kolagenu i elastyny, doskonale wygładzając skórę.