Czy wiesz czym się zajmuje dermatolog?

Dermatologia jest dziedziną nauki, która zajmuje się badaniem oraz opisem struktury i funkcji skóry. Dermatolog zajmuję się głównie chorobami skóry, ale są także dermatolodzy, który zajmują się poprawianiem defektów kosmetycznych za pomocą urządzeń oraz zabiegów. Dermatolog to lekarz, który zajmuje się wszelkimi problemami skórnymi. Specjalizuje się również w leczeniu schorzeń włosów i paznokci. Z wizyty u dermatologa może skorzystać osoba dorosła jak i osoba nieletnia/dziecko.

Kiedy powinniśmy się udać do dermatologa?

Do dermatologa powinniśmy się udać kiedy zauważymy zmiany na skórze, skórze głowy czy na paznokciach oraz w przypadku pieprzyków/brodawek, żeby sprawdzić czy nie są niebezpieczne. Dermatolog zajmuje się leczeniem trądziku. Wiele osób traktuje trądzik jako coś co szpeci wygląd, jednak trądzik jest przede wszystkim chorobą. Pamiętajmy, że trądzik może mieć różne podłoże. Jest kilka typów – zwykły trądzik młodzieńczy, zmiana alergiczna, trądzik różowaty lub trądzik o podłożu hormonalnym.

Z dermatologią łączą się również dziedziny: wenerologia – dziedzina mocno związana z dermatologią. Zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową. kosmetologia – nauka medyczna zajmująca się pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci. medycyna estetyczna – która poprawia defekty za pomocą leków lub zabiegów. Nie warto leczyć się na własną rękę, ponieważ można sobie zaszkodzić. Najlepiej z podejrzeniem choroby wybrać się do specjalisty, który może obejrzeć miejsce chorobowe za pomocą różnych urządzeń, a także zlecić badania w laboratorium. Do dermatologa powinniśmy się udać również ze zmianami grzybiczymi, a także z wypadaniem włosów. Wypadanie włosów może być spowodowane między innymi różnymi chorobami skóry głowy.

Artykuł przygotowany we współpracy z wilmed.pl

(Visited 3 times, 1 visits today)