Zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia nowego dnia bez wypicia filiżanki aromatycznej kawy. Czynność ta stanowi dla wielu obowiązkowy codzienny rytuał, po dokonaniu którego dopiero można przystąpić do czekających obowiązków.

Wiele mitów dotyczących rzekomej szkodliwości picia kawy zostało przez badaczy i naukowców już dawno temu podważonych, mimo iż w ziarnach znajduje się uzależniająca substancja znana powszechnie jako kofeina. Jednakże jej zawartość nie ma absolutnie szkodliwego skutku dla zdrowia, chyba że spożywa się kawę w ilościach przesadzonych, co w przypadku każdego bez wyjątku produktu oczywiście nie jest zalecane.

Jakie korzyści płyną z regularnego picia kawy?

  • Jednym z najpowszechniejszych skutków jest pobudzenie czyli klasyczny zastrzyk energii ponieważ kawa podnosi krążenie krwi dotleniając tym samym komórki i zwiększając wydolność organizmu.
  • W kawie znajduje się spora ilość substancji korzystnie wpływających na zdrowie zwanych przeciwutleniaczami spowalniającymi proces starzenia i chroniącymi komórki przed uszkodzeniami.
  • Picie kawy to czysty relaks korzystnie wpływający na samopoczucie tak więc ta prozaiczna wydawałoby się czynność okazuje się pomocna w walce ze spadkami nastroju, a nawet depresją.
  • Właściwości kawy pozytywnie wpływają na wątrobę w znacznym stopniu zmniejszając ryzyko marskości oraz na serce chroniąc tętnice.
  • Kawa pomaga spalać tłuszcz i poprawia też zdolności intelektualne.
  • Nie należy również zapominać o funkcji społecznej kawy, która stanowi obowiązkowy poczęstunek dla gości wprowadzając luźną i przyjazną atmosferę.

Podstawowym wyzwaniem przy przyrządzaniu kawy jest jak osiągnąć jej pyszny smak. Dużym ułatwieniem staje się inwestycja w ekspres do kawy Nivona, który przygotuje kawę dostosowaną do indywidualnego gustu.

(Visited 5 times, 1 visits today)