Implanty zębowe jako tytanowy odpowiednik brakującego korzenia

Utrata zęba wraz z korzeniem jest dużym wyzwaniem, które u niemal każdego wywołuje stres i poczucie niższej estetyki własnego wyglądu. W takich właśnie sytuacjach, na podstawie specjalistycznego badania stożkowego i tomografii komputerowej, można zadecydować o tym, jak taki ząb uzupełnić. Idealnym dziś odpowiednikiem okazują się implanty zębowe wykonane z mocnego tytanu, który po wszczepieniu do kości, zrasta się z nią, dając podwaliny do odbudowania zęba.

Jakie są korzyści implantów?

Do najważniejszych zaliczamy:

  • Odzyskanie pięknego uśmiechu, spowodowane uzupełnieniem brakującego zęba, możliwością założenia korony czy ustabilizowanie protezy zębowej.
  • Poprawa własnego samopoczucia i atrakcyjnego wyglądu
  • Zyskanie nowego, trwałego zęba, którym bez problemów przez długie lata będzie można gryźć posiłki, nie stresując się jego uszkodzeniem
  • Możliwość cieszenia się na nowo smakami, ale i szerokim, pełnym, nieskrępowanym uśmiechem!
  • Poprawienie i podniesienie poziomu higieny w jamie ustnej. Implanty zębowe przywracają optymalne obciążenia zębów, umożliwiają dobre gryzienie i rozdrabnianie pokarmu, ale i nie wymagają szlifowania

Przed decyzją o wstawieniu sobie zębowych implantów należy wykonać odpowiednie badania i uzyskać od lekarza potwierdzenie, że nie posiada się do takiego zabiegu żadnych przeciwwskazań.

(Visited 13 times, 1 visits today)