Modne ubrania po 60-tce: moda damska

Kobiecie po 60-tym roku życia trudno jest czasem wybrać strój, który będzie jej odpowiadał, i w którym będzie nie tylko dobrze wyglądać, ale też świetnie się czuć. Tymi kryteriami należy kierować się podczas zakupów. Zawsze warto wiedzieć, co w danym momencie jest modne, tylko po to, żeby nie kupować czegoś, w czym możemy narazić się na śmieszność.

Poza tym współczesna moda jest dość elastyczna i jeśli dobrze dobieramy poszczególne elementy garderoby do siebie, to nawet jeśli nie są to ostatnie trendy, będziemy wyglądać dobrze.

W modzie damskiej z pewnością trzeba mieć na uwadze typ sylwetki.
Kiedy wiemy, że mamy figurę gruszki albo jabłka, albo klepsydry itd., możemy wybierać ubrania tak, żeby zatuszować niedoskonałości i wyeksponować atuty ciała.

Istnieje też kilka bardziej ogólnych zasad dla pań po 60-tym roku życia.

Przede wszystkim warto pamiętać o zasadzie złotego środka. Ubiór powinien odmładzać, ale w granicach rozsądku. Kompletnie bezcelowe jest też wybieranie tylko rzeczy jak dla osiemdziesięciolatek, bo „nic innego nie wypada w tym wieku”.

Nie kupujemy więc szarych spódnic do połowy łydki i nylonowych bluzek z kołnierzem, podobnie jak nie wybieramy różowych topów bez pleców z napisem wysadzanym cekinami. Istotne jest to, jakiej jakości są ubrania, które kupujemy. Czasem lepiej kupić jedną, co prawda droższą rzecz, niż kilka tańszych i kiepskiej jakości. Dobre materiały zawsze wyglądają dobrze. Unikajmy też chowania się w ciemnych kolorach.

A jeśli w takich właśnie czujemy się najlepiej, starajmy się je czymś rozjaśnić, np. kolorową apaszką albo ciekawą biżuterią.

Zwłaszcza ta wykonywana ręcznie jest oryginalna, a jednocześnie stosunkowo tania.