Egzekucja komornicza – jeśli mamy szansę na kredyt to lepiej spłacić nim komornika

Finansowy koszmar zaczyna się w momencie pierwszej wizyty komornika w domu. Gdy sytuacja zajdzie już tak daleko, że nie spłacamy swoich zobowiązań na czas lub w ogóle, a do drzwi zapuka komornik wiele osób poddaje się bez szukania jakichkolwiek rozwiązań.

Najważniejszą kwestią w przypadku zadłużenia w jakichkolwiek instytucjach jest niedopuszczenie do zajęcia się tym zadłużeniem przez kancelarie komornicze lub firmy windykacyjne. Pociąga to za sobą bardzo duże koszty dodatkowe nierzadko przekraczające wartość samego zadłużenia. Należy więc wykorzystać wszystkie dostępne możliwości porozumienia się z wierzycielem jeszcze przed skierowaniem sprawy do sądu, czego konsekwencją właśnie jest wkroczeniem tychże firm.

Egzekucje komornicze

Jeśli jednak zaniedbamy regulowanie należności tak bardzo, że dostęp do naszego konta bankowego zyska komornik należy pamiętać, iż nie może on zająć wszystkich środków i obojętne czy pochodzą one z emerytury czy też z pensji. W przypadku emerytury kwota wolna od zajęcia jaka obowiązuje w 2018 r. wynosi 640,38 zł netto, przy pobieraniu renty 651,96 netto, a renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy kwota wolna to 500,55 zł netto. Są to sumy, za które samotny często emeryt nie jest w stanie się samodzielnie utrzymać dlatego musi znaleźć inne rozwiązanie.

Co wobec tego robić, by uwolnić się od komorniczych egzekucji?

Najlepszym wyjściem jest zdobycie pieniędzy na spłatę, co w dłuższej perspektywie czasu okaże się dużo tańsze niż rozliczenia z komornikiem powiększone dodatkowo o komornicze opłaty. Najważniejszym wyzwaniem staje się znalezienie żyranta spośród znajomych lub rodziny, który poręczy pożyczkę lub skorzystanie z pożyczki pod zastaw czegoś wartościowego, będącego w posiadaniu zadłużonej osoby. Ważne jest również odnalezienie wiarygodnej firmy jak np. www.faraon24.pl, która udzieli pożyczki osobie ze złą historią kredytową.

Wyjście ze spirali zadłużenia nie jest łatwym zadaniem, ale trzeba nawet wtedy starać się myśleć optymistycznie i nieustannie szukać rozwiązań.

(Visited 53 times, 1 visits today)