Klub seniora, czyli rozrywka na emeryturze

Klub seniora to jedna z form aktywizacji osób w jesieni życia. Jego głównym założeniem jest zachęcenie starszych ludzi do podejmowania różnorodnych działań na rzecz samorozwoju. Popularyzowane są ćwiczenia intelektualne, które pozwolą utrzymać umysł w jak najlepszej kondycji do późnych lat życia.

Promuje się także zdrowy tryb życia, czyli ćwiczenia i prawidłową dietę, które mają wpływ na ciało człowieka. Mają być pomocne w zachowaniu sprawności, a co za tym idzie, także niezależności. Najczęściej, program zajęć w klubie seniora jest podporządkowany wymaganiom samych zainteresowanych. To od nich zależy, co będą robili w czasie spędzanym w siedzibie KS. Wiele zajęć jest determinowanych przez fundusze.

Kluby seniora – pomysł na wolny czas

Z reguły kluby seniora funkcjonują, dzięki składkom członkowskim, choć opłaty te nie zawsze są obowiązkowe. Można w ten sposób zakupić ciekawe gry towarzyskie, zaopatrzyć się w poczęstunek, przy którym milej będzie się rozmawiało. Poza tym, popularna jest organizacja ćwiczeń, zajęć tematycznych. Jeśli uda się nawiązać współpracę z osobami trzecimi, można liczyć na większą różnorodność. Klub seniora jest placówką samopomocową.

Rzadko jest wspierany przez inne instytucje. Seniorzy sami dbają o urozmaicenie jego programu, co dodatkowo stymuluje ich do działania. Potwierdzeniem przynależności do klubu są zwykle legitymacje członkowskie, które dodają powagi temu zrzeszeniu.

Jak angażować sobie czas?

Seniorzy, którzy potrafią obsługiwać się komputerem, a narzekają na brak atrakcyjnych stron im poświęconych, mogą skorzystać z wirtualnego klubu seniora. To świetne miejsce na poznanie nowych ludzi, zdobycie wielu cennych informacji oraz na wymianę uwag odnośnie pewnych kwestii. Aktywność towarzyszka online może potem z powodzeniem przenieść się do rzeczywistości, a spotkania ze znajomymi to jeden z ważniejszych czynników determinujących spokojną, sympatyczną starość.

Ponadto, pomysły zdobyte, dzięki aktywności w sieci mogą doprowadzić do powstania stacjonarnego klubu seniora założonego przez członków spotykających się na pogaduszkach internetowych.

Autor: Sonata

(Visited 27 times, 1 visits today)