Wielu emerytów marzy o dalekich podróżach, jednak brutalna prawda jest taka, że większości z nich zwyczajnie na nie nie stać. Są jednak sposoby na to, by choć częściowo obniżyć koszty wyjazdu, a tym samym uczynić go łatwiejszym do realizacji. Większości z nas wydaje się, że zagraniczne wojaże zarezerwowane są wyłącznie dla najzamożniejszej części społeczeństwa, ale wcale nie musi tak być.

Tanie podróże – jak to zrobić?

Jeśli rozsądnie zaplanujemy wydatki być może będziemy mogli pozwolić sobie na jakąś ciekawą zagraniczną wycieczkę. Jednym ze sposobów na obniżenie kosztów wyjazdu jest wyszukiwanie ofert last minute. Im bliższy termin wyjazdu, tym niższa staje się jego cena.

Za pośrednictwem internetu możemy na bieżąco kontrolować aktualne oferty wielu różnych biur podróży i ich ceny. W ten sposób możemy trafić na naprawdę atrakcyjne oferty. Sposobem na znaczne obniżenie kosztów wyjazdu jest też samodzielne zaplanowanie wycieczki zamiast korzystania ze zorganizowanych pobytów.

Biura podróży do cen wycieczek doliczają zwykle spore marże. Rezygnując z ich usług – oszczędzamy. Już sama podróż może nam przynieść oszczędność. Do niezbyt oddalonych krajów, jak Czechy czy Niemcy najtaniej podróżować jest własnym samochodem.

Planowanie wycieczki i jej koszta

Po dotarciu na miejsce posłuży nam on do odbywania kolejnych wycieczek. Jeśli planujemy podróż do nieco bardziej oddalonego kraju najlepszym pomysłem jest skorzystanie z usług tanich linii lotniczych. Jeśli zarezerwujemy bilet odpowiednio wcześnie, cena jaką za niego zapłacimy będzie o wiele niższa niż na tydzień przed wylotem. Wiele hoteli i pensjonatów stosuje podobną politykę.

Rezerwacje składane odpowiednio wcześnie nagradzane są atrakcyjnymi rabatami. Jeśli chodzi o poruszanie się po mieście, najlepiej korzystać ze środków komunikacji miejskiej. Stanowią one nie tylko najtańszy środek transportu, ale podróżując nimi będziemy mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia ciekawych zakątków miasta, o których nie znajdziemy wzmianki w żadnym przewodniku .

Planując zwiedzanie powinniśmy szukać okazji do korzystania ze zniżek. Wiele muzeów w jeden wybrany dzień tygodnia nie pobiera żadnych opłat za wstęp.

Powszechne są też zniżki dla emerytów. Wniosek z powyższych rozważań jest prosty : dobrze zaplanowana podróż nie musi nas wiele kosztować.

(Visited 2 times, 1 visits today)