Angielski dla średnio zaawansowanych

Na naukę nigdy nie jest za późno, a i człowiek uczy się przez całe życie. Każdy wie o tym doskonale, lecz nie każdy podchodzi do tego poważnie. Wiele osób w wieku emerytalnym uważa, że są już za starzy na naukę.

Prawdą jest, że człowiek im starszy, tym trudniej jest mu się uczyć, gorzej przyswaja wiedzę, jednak i na to jest rada. Wystarczy dobrać odpowiednią metodę nauki i poczuć prawdziwą chęć zdobywania wiedzy.

Jak wiadomo, najlepiej kształcą podróże, ale z drugiej strony, żeby podróżować, warto znać jeden z najbardziej podstawowych języków obcych, który obowiązuje na całym świecie.

Ponieważ żyjemy w czasach, kiedy nowinki techniczne ułatwiają życie zwykłemu człowiekowi, możemy skorzystać z nowoczesnej metody nauki języków obcych. Polega ona na słuchaniu i powtarzaniu słów, zwrotów, bądź całych zdań. Ponadto przysłuchujemy się nagraniom na mp3, dzięki czemu mamy znakomitą okazję, aby oswoić się z językiem, poznać wymowę i brzmienie konkretnych wyrazów, co jest niemożliwe, gdy uczymy się jedynie w oparciu o podręcznik.

Wiele szkół językowych, choć powinno praktykować przede wszystkim metodę mówienia, raczej tego unika. Generalnie wśród Polaków istnieje tendencja do nauki języka, ale z wykluczeniem ćwiczenia poprzez konstruowanie własnych wypowiedzi.

Uczestnicząc w tym kursie, dla średnio zaawansowanych, możemy w zaciszu własnego domu ćwiczyć do woli. Zaletą tego kursu jest to, że pozwala nam uczyć się poprzez przysłuchiwanie się konkretnym scenkom z życia. Pełna wersja kursu obejmuje 100 sytuacji wyjętych z życia, 64 tematy do konwersacji oraz ponad 1300 słów i zdań do powtarzania. Dzięki pomocy i instrukcjom lektora, możemy samodzielnie konstruować zdania. Innym atutem tej metody nauki jest to, że słuchać poszczególnych lekcji możemy podczas wykonywania codziennych obowiązków czy tez spaceru, zatem możemy robić dwie rzeczy naraz. Jeśli nie jesteśmy przekonani, co do tego typu kursu, warto pobrać darmową próbkę kursu. W ten sposób zyskamy okazję do sprawdzenia, czy odpowiada nam taki kurs.

Jeśli słuchamy tych nagrań na odtwarzaczach mp3 możemy śledzić wypowiadany tekst na wyświetlaczu urządzenia. Jest to nowa opcja nazwana karaoke – dzięki temu uczymy się jednocześnie poprawnej wymowy i pisowni.