Druk przelewu

Comiesięczne płatności zawiązane z rachunkami za mieszkanie, telefon czy inne stałe usługi są znane są nam wszystkim i traktujemy je jako konieczną do wykonania uciążliwość, na którą nie mamy większego wpływu. Płacenie rachunków jest naszą powinnością i trzeba po prostu przejść nad tym do porządku dziennego.

Jest jednakże grupa ludzi, dla których te powinności z roku na rok stają się coraz bardziej trudne, a są to seniorzy. Osoby starsze w przeważającej większości płacą rachunki tradycyjnie od lat w placówkach pocztowych. Wprawdzie wiele firm wysyła faktury z gotowymi, wypełnionymi drukami, które wystarczy podać w okienku pocztowym i je opłacić, ale są też należności dostarczane w formie faktury przelewowej bez gotowego druku i wtedy koniecznością staje się wypełnienie druku przelewu bezpośrednio na poczcie lub wcześniej w domu. Druki przelewu mają wiele rubryk do wypełnienia i dwie podstawowe wady – pierwszą jest brak możliwości poprawienia błędu – trzeba wtedy cały druk przepisywać od nowa, a drugą wadą są małe rubryki, które w przypadku starszych osób są zwyczajnie źle widoczne, a przez to trudne do wypełnienia.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie konta bankowego przez internet, można wtedy wygodnie wprowadzać dane faktury i dokonać przelewu, ale niewielu seniorów korzysta z takiej możliwości. Jest to zrozumiałe ponieważ korzystanie z konta bankowego w sieci wiąże się też z wieloma zagrożeniami, a osoby starsze nie są biegłe w odpowiednio wczesnym reagowaniu na internetowe pułapki zastawiane przez hakerów w celu nielegalnego zdobycia dostępu do cudzego konta.

Jest jednak wyjście dobre i dla ostrożnych i dla wygodnych, a także dla tych, którzy potrzebują w spokoju i bez nadwyrężania wzroku wypełnić druk przelewu. Wchodząc na stronę https://www.druk-przelewu.pl/ pojawiają się duże przejrzyste rubryki do wypełnienia wszystkich koniecznych danych związanych z przelewem, po ich wypełnieniu wystarczy kliknąć na komendę „generuj” i pojawi się gotowy wypełniony druk przelewu dokładnie taki sam, jak na poczcie. Wtedy pozostaje tylko taki druk wydrukować i opłacić tam, gdzie zwykle. Co ważne, wprowadzane dane nie są zapisywane, ani wykorzystywane do innych celów.

Jeśli senior nie obsługuje komputera zawsze może poprosić kogoś z rodziny o taką przysługę, gdyż cała procedura jest prosta i szybka, nie będzie więc uciążliwa do wykonania.

(Visited 2 times, 1 visits today)