Sposoby domokrążców na oszukanie emeryta

Nieuczciwi domokrążcy to prawdziwa plaga w dzisiejszych czasach. Najczęściej na swoje ofiary wybierają oni starsze osoby, ze względu na ich łatwowierność i dobre serce, które łatwo wykorzystać, zwłaszcza, że osoby starsze nie potrafią często bezczelność swoje prawa walczyć.

Uważaj na domokrążców!

Bezczelność i perfidia domokrążców i ich działań nie zna granic. Chwytają się najbardziej bezdusznych sposobów, by wyłudzić pieniądze od seniorów.

Znając te sposoby, łatwiej możemy się przed nimi bronić, dlatego poniżej przedstawiamy kilka najbardziej rozpowszechnionych schematów działania oszustów. Według jednego ze scenariuszy, do drzwi emeryta, najczęściej samotnej schorowanej osoby pukają dwie osoby przedstawiające się, jako sprzedawcy.

W czasie, gdy jedna z nich zabawia rozmową starszą osobę spragnioną towarzystwa i prezentuje oferowane produkty, druga plądruje jej mieszkanie.. Inny powszechny sposób na naciągnie starszych osób to zawiłe umowy i dokumenty podsuwane im do podpisania, bez tłumaczenia, co zawierają.

Umowa umowie nie jest równa!

Zdarza się na przykład, że zamiast umowy kupna oferowanego produktu, podpisujemy umowę kredytową opiewającą na jakąś horrendalną kwotę. Kolejny sposób na wyłudzenie pieniędzy to podawanie się za przedstawiciela firmy sprzedającej okna lub drzwi.

Sprzedawca zjawia się w domu, prowadzi miła rozmowę, przedstawia ofertę, obiecuje, że monterzy pojawią się w naszym mieszkaniu za kilka dni, inkasuje zaliczkę i… znika bez śladu.

O żadnych nowych oknach nie ma oczywiście mowy, padliśmy ofiarą oszustwa. Zdarzają się również osoby pracujące w legalnych firmach, jednak stosujące nieuczciwe metody sprzedaż, najczęściej są to firmy z branży telekomunikacyjnej.

Odwiedzają starszą osobę w domu i namawiają ją do podpisania umowy na dostarczanie Internetu lub zmianę operatora telefonicznego.

Starsza osoba zgadza się, podpisuje podsunięte dokumenty, chociaż naprawdę nie zdaje sobie sprawy, na co się decyduje. Podobne przykłady można jeszcze mnożyć, w wymyślaniu coraz to nowych sposobów oszustw domokrążcy wykazują się ogromną pomysłowością. Aby ustrzec się przed ich nieuczciwą działalnością powinniśmy zachować daleko idącą ostrożność.

Nie powinniśmy otwierać drzwi nieznajomym, zapraszać ich do mieszkania ani podpisywać podsuwanych przez nich dokumentów.

(Visited 11 times, 1 visits today)