Co z wakacjami w czasach pandemii koronawirusa?

Koronawirus – słowo, które w ostatnich tygodniach słychać wszędzie. Jest groźny śmiertelnie i coraz mniej takich, którzy lekceważą to zagrożenie. Wiadomo już, że w połączeniu z innymi chorobami przewlekłymi nie daje praktycznie szans na przeżycie, co w przypadku osób starszych jest niestety regułą.

Jak żyć w czasach pandemii?

Podstawową zasadą, by się nie zarazić jest unikanie towarzystwa innych osób. Oczywiście nie sposób nie robić zakupów, gdzie siłą rzeczy ma się mniejszą lub większą styczność z obcymi sobie ludźmi, ale przy bardzo zachowawczym postępowaniu polegającym na trzymaniu bezpiecznego dystansu minimalizuje się ryzyko w stopniu znacznym.

Dodatkowym plusem jest wprowadzenie przez wiele punktów handlowych ograniczeń w ilości osób mogących przebywać w danym sklepie jednocześnie. Starsi ludzie mogą też korzystać z pomocy innych, którzy w licznych miejscowościach organizują grupy wsparcia seniorów przy robieniu zakupów.

Co z wakacjami?

Nikt nie potrafi konkretnie powiedzieć jak długo potrwa pandemia dlatego robienie długofalowych planów związanych np. z wyjazdem na urlop zdaje się być bezcelowe. Czy jednak na pewno powinno się z wyjazdu zrezygnować?

Patrząc na rozwój epidemii we Włoszech, który po miesiącu systematycznego wzrostu chorych zaczyna nieznacznie słabnąć możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, iż do lata zniesiony zostanie obowiązujący od 24 marca zakaz podróżowania. Dlatego nie warto całkowicie zaprzestać myślenia o urlopie.

Największy dylemat co robić z wakacyjnym wyjazdem mają oczywiście wodniacy. Kajakarze, żeglarze czy wędkarze nie wyobrażają sobie lata i jesieni bez wypadu nad wodę. Jak więc zorganizować bezpieczny urlop w czasach koronawirusa?

Wakacje w Polsce – ciche miejsca

Najbezpieczniejszą opcją wydaje się wynajęcie domku letniskowego, tak by podczas urlopu mieszkać w nim wyłącznie z osobami najbliższymi. Całej procedury związanej z wynajęciem i opłatą najlepiej dokonać zdalnie, a gdy do tego można domówić jakiś rodzaj sprzętu pływającego na cały pobyt będzie można w maksymalnym stopniu uniknąć niepotrzebnych kontaktów z innymi. Dobrze też, by domek miał choćby minimalny aneks kuchenny, co pozwoli ograniczyć częstotliwość wychodzenia na zakupy.

Czas spędzony na wodzie w jednostce pływającej nie stanowi zagrożenia. Można żeglować, wiosłować, „moczyć kija”, byle z daleka od innych i wyłącznie z najbliższymi. Najlepsze w tym celu są jeziora. Mniej nad nimi tłumów, dużo miejsca na wodzie i sporo opcji wynajmu pojedynczych domków.

Duży wybór domków nad jeziorami w zachodniej Polsce: http://czystejeziora.pl/domki

(Visited 38 times, 1 visits today)